Upravit stránku
20. 06. 2023

Dino a Vanja pokračují


Hlavní trenér Dino Repeša a jeho asistent Vanja Miljković budou i v nadcházející sezoně  2023/2024 pokračovat na trenérských pozicích v BK KVIS Pardubice.

Dina Repešu čeká v Bekse již třetí sezona, Vanja Miljković působí v Pardubicích od začátku minulého ročníku. V uplynulé sezoně 2022/2023 společně dovedli pardubický tým ke 4. místu v Kooperativa NBL, což je nejlepší umístění Beksy v nejvyšší české soutěži za posledních 5 let.

Vyjádření sportovního ředitele Radka Nečase:

"Jsme velmi rádi, že jsme se dohodli na pokračování vzájemné spolupráce se stávající trenérskou dvojicí i pro nadcházející sezonu. Dino je nesmírně ambiciózní kouč, který dává basketbalu strašně moc. Každou sezonu se chce posouvat dopředu jako trenér, stejně tak chce posouvat i své hráče a celý tým. Vanja ve své premiérové sezoně v našem klubu ukázal svůj trenérský přínos již v přípravném období, kdy při Dinových povinnostech u chorvatského národního týmu zastával i pozici kouče. Posléze odváděl skvělou práci jak v přípravě na zápasy, pokud jde o rozbor hry soupeřů i jednotlivých hráčů, tak při individuálních trénincích s našimi hráči. Pevně věříme, že v nové sezoně se společně znovu posuneme o stupínek výš, abychom se stali týmem, který bude pravidelně usilovat v Kooperativa NBL o nejvyšší příčky, což znamená možnost účastnit se některého z evropských pohárů FIBA. Přejeme Dinovi s Vanjou, ať jsou s nadcházející sezonou spokojeni a naplní s Beksou naše společné cíle."

Vyjádření trenéra Dina Repeši:

"Nejprve děkuji managementu pardubického klubu za důvěru a možnost pokračovat spolu s Vanjou v započaté práci. Myslím si, že kontinuita je velmi důležitá pro každý tým, pro každý klub, který chce vykazovat herní i výsledkový progres. Dovolím si říct, že celý tým odvedl v posledních dvou sezonách dobrou práci, ale v příští sezoně chceme víc, chceme udělat maximum, abychom byli ještě lepší. Velkým přínosem bude naše působení v evropském poháru FIBA, který chceme hrát, zároveň to však znamená, že musíme sestavit ještě kvalitnější tým, než jaký jsme měli. Vnímám, že to nebude jednoduché, protože máme limitovaný budget. V týmu dojde k poměrně výrazným změnám, ale já pevně věřím, že při dobrém scoutingu se nám podaří přivést rozdílové hráče. Naše motivace do nové sezony musí být ještě větší, protože větší budou i naše ambice."

Vyjádření asistenta trenéra Vanji Miljkoviće:

"V první řadě bych rád poděkoval našim fanouškům za podporu, kterou nám dávali v minulé sezoně. Myslím, že mluvím za nás všechny, když řeknu, že ve Sportovní hale Dašická se nám vždy hrálo mnohem snáz, když jsme slyšeli “Beksa, Beksa”. Fanoušci nás podporovali se stejnou vášní a energií, když jsme hráli dobře a vyhrávali, ale i když se nám nedařilo podle představ. Pro mnohé z nich také nebylo těžké cestovat několik hodin, aby nás sledovali na soupeřových palubovkách, takže všem fanouškům patří velké poděkování! Bez vás by to všechno nemělo smysl. Nesmírně si vážím možnosti pokračovat spolu s Dinem v pardubickém klubu a těším se, že se brzy uvidíme. Slibujeme vám, že opět budeme hrát s maximálním úsilím, tak jako vždy."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti