Upravit stránku
29. 10. 2016

Díky obraně klid i v útoku


Na tiskové konferenci hodnotili utkání Beksa vs. USK Praha trenéři Tomáš Bartošek s Mirsadem Alilovičem a hráči Kamil Švrdlík s Michalem Marešem.

Z tiskové konference

Mirsad Alilovič (trenér USK Praha):
“Hráli jsme 25 minut dobrý zápas, ale to proti Pardubicím nestačí. Poté jsme měli problém, hráli jsme špatnou obranu. Dovolili jsme Pardubicím příliš jednoduchých košů z vymezeného území a k tomu se přidalo to, že jsme hráli hůř v útoku, kde jsme měli několik nedorozumění a hráli jsme bez posouvání míče. Hráli jsme příliš individuálně. Musíme se zvednout, každý hráč se musí koncentrovat na své úkoly, dávat do hry vše co může, abychom byli schopni hrát celý zápas a ne jenom 25 minut. Gratuluji Pardubicím k výhře a přeji domácím hodně štěstí v lize i v evropském poháru.”

Tomáš Bartošek (trenér BK JIP Pardubice):
“V prvním poločase jsme hráli špatně v obraně, špatně jsme komunikovali, dovolili jsme USK mnoho jednoduchých košů, špatně jsme řešili situaci pick n´ roll. Například jsme zůstali dva u jednoho hráče, USK měl dobré posouvání míče a využíval toho. Důležité bylo, že i když jsme nehráli moc dobře, tak rozdíl v poločase byl pouze 5 bodů. Stále jsme byli ve hře. Od třetí čtvrtiny jsme zlepšili obranu, donutili jsme USK k těžkým střelám, získali jsme nějaké míče a tím jsme získali klid i v útoku. Proměňovali jsme své šance a to bylo důležité, stejně jako body hráčů z lavičky, kde jsme vyhráli 31:13. To je velké pozitivum, že se chytli i další hráči. V takhle těžkých zápasech je to důležité, že zápas nestojí jen na pár hráčích, ale že se zátěž a body rozloží na více hráčů.”

Michal Mareš (hráč USK Praha):
“Pardubice dávaly celý zápas hrozně jednoduché koše, což se nám v prvním poločase dařilo kontrovat. Využívali jsme dobrý pohyb míče v útoku, ale ve druhém poločase se nám to přestalo dařit, to mělo za následek i to, že se nám přestalo dařit v obraně, přestali jsme komunikovat. Pardubice odskočily a už jsme se nedokázali vrátit do zápasu.”

Kamil Švrdlík (hráč BK JIP Pardubice):
“Nemyslím si, že jsme v prvním poločase hráli špatnou obranu, spíš jsme byli příliš agresivní a hráči USK nás jednoduše přecházeli, vyhazovali na jednoduché střely z trojky a měli spoustu lehkých nájezdů. V poločase jsme to upravili, dostali jsme se přes ně, pak jsme se prosazovali i v útoku a dotáhli jsme to do vítězného konce.”

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti