Upravit stránku
04. 03. 2022

Diktovali jsme tempo


Mezi šesticí dvouciferných střelců Beksy vynikli ve vítězném derby s Královskými sokoly dva muži, kteří v tomto prestižním a ostře sledovaném zápase zapsali ceněný double-double.

Prvním z nich byl reprezentační rozehrávač Tomáš Vyoral. Pardubický lídr byl jednoznačně nejvytíženějším mužem utkání, na palubovce strávil více než 37 minut. A cítil se velice dobře. "Je to tak, už se cítím líp," souhlasně pokýval hlavou na znamení, že jeho nedávné zdravotní problémy už jsou minulostí. "Žebra už mě vůbec nebolí, jsem v pořádku, takže je to dobré." Řečí čísel v derby dokonce více než dobré, vždyť Vyo podvacáté v letošním ročníku Kooperativa NBL nastřílel dvouciferný počet bodů a popáté přidal i dvouciferný počet asistencí. Na šestnácté výhře Beksy se podílel 15 body a 13 finálními přihrávkami, díky čemuž se v hodnocení užitečnosti vyšplhal již počtvrté v probíhající sezoně nad číslo 30!!

"Myslím si, že jsme celý zápas kontrolovali, byli jsme jasně lepší než Hradec," považoval vítězství za zcela zasloužené. Jedním dechem však dodal, že ani výkon jeho týmu nebyl bezchybný, zejména na obranné polovině hřiště. "V prvním poločase jsme měli obrovská okna v obraně," poukázal na 42 inkasovaných bodů v úvodních dvou čtvrtinách.

"Měli jsme pasáže, kdy to bylo lepší a naopak byly pasáže, kdy jsme hráli hůř. Tohle potřebujeme do dalších zápasů zlepšit, protože proti lepším družstvům by se nám to mohlo vymstít," apeluje Vyo na nutnost větší herní konzistence.

Druhým hráčem, který ozdobil derby parádním výkonem a double-doublem, byl pivot Antonio Vranković. Nejvyšší muž Beksy svedl, stejně jako jeho podkošový parťák Kamil Švrdlík, nespočet soubojů s královéhradeckým veteránem Peterem Sedmákem. Sám se však dokázal prosadit na útočné polovině hřiště, kde nejen skóroval, ale i úspěšně sbíral odražené míče. Velkým dílem se zasloužil o to, že Beksa měla drtivou převahu na doskoku (49 - 30!), což trenér Dino Repeša označil za jeden z klíčových faktorů utkání. Antoniova finální bilance ze čtvrtečního derby zní: 14 bodů a 12 doskoků, z toho rovná polovina v útoku!!

"Samozejmě jsem moc rád, že jsme vyhráli. Navíc si myslím, to byl hezký zápas i pro diváky v hale," předeslal chorvatský pivot. On i jeho spoluhráči velice dobře věděli, co je ve hře, vždyť Královští sokoli byli před zápasem v těsném závěsu za Beksou. "Hradec byl v tabulce hned za námi, takže vítězství ve vzájemném zápase se počítá o to víc. Jsme rádi, že jsme ho získali."

Stejně jako Vyo, i Antonio míní, že výhra Beksy je zasloužená. "Celou dobu jsme diktovali tempo hry. Ano, měli jsme několik hluchých míst v obraně, čehož hosté dokázali využít ke snížení, ale vždycky jsme znovu najeli na naše tempo a nenechali jsme je převzít kontrolu nad zápasem."

Z pohledu čísel šlo o jeden z dosud nejpovedenějších Antoniových zápasů v pardubickém dresu. Ve svém jubilejním desátém ligovém utkání za Beksu zapsal druhý double-double, tentokrát za 14 bodů a 12 doskoků. "Za double-double jsem samozřejmě moc rád, taková věc vám vždycky zvedne sebevědomí," vyznal se ze svých pocitů, ovšem ihned dodal: "Dobře vím, že bych toho nedosáhl bez mých spoluhráčů, kteří mi vytvářeli dobré pozice, takže bych jim chtěl poděkovat. Všichni máme radost hlavně z toho, že se nám podařilo vyhrát a věřím, že takto budeme pokračovat dál," přeje si Antonio Vranković.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti