11. 12. 2017

Devět bodů k dobru

Do dvojzápasu s Brnem v rámci 5. kola Českého poháru vstoupili lépe pardubičtí basketbalisté, kteří si nesou do domácí odvety 9bodový náskok.

5. KOLO ČESKÉHO POHÁRU, ZÁPAS 1:

mmcité+ Brno vs. BK JIP Pardubice 74:83
(25:23, 22:10, 8:27, 19:23)

Body: Burnett 18, Martin 13, Kohout 12, Pandula 12, Kent 10, Švrdlík 7, Půlpán 6, Welsch 5

Z našeho pohledu lze zápas rozdělit na dvě zcela rozdílné části.

V té první jsme tahali za kratší konec. Brno, oslabené o Briana Sullivana, Radka Pumprlu a Jana Kozinu, ovšem již s novou posilou Canyonem Barrym, v úvodní pasáži druhé čtvrtiny natáhlo svou šňůru na 12:0 a poprvé vedlo dvouciferně. V závěru první půle pak odskočilo do maximálního, 16bodového vedení (46:30)!

Ani do druhého poločasu jsme nevstoupili příliš dobře, minuli jsme prvních pět střel, ovšem výrazně jsme přidali na obranné polovině hřiště a to se záhy promítlo i v ofenzívě. Mezi 21. a 28. minutou jsme otočili skóre - tuto pasáž jsme ovládli 7:25 a po koši Jacksona Kenta z rychlého protiútoku jsme byli o dva body vpředu (53:55).

V dalším průběhu už jsme měli neustále navrch.

32. minuta - Dominez Burnett trojkoval na 57:65.
34. minuta - Dušan Pandula trojkou a Jackson Kent z brejku navýšili rozdíl na 14 bodů (60:74).

Úvodní čtrnáctiminutovku druhé půle jsme ovládli 13:41, nejvíce jsme vedli o 19 bodů a nakonec si neseme do odvety 9bodový náskok. Druhý zápas se bude hrát ve Sportovní hale Dašická ve středu 20. prosince od 19 hodin.