19. 11. 2016

Desáté vítězství v NBL

Na přelomu prvního a druhého poločasu, kdy navýšila svůj náskok ke 20bodové hranici, rozhodla Beksa o svém jasném triumfu nad svitavskými Tury.

12. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice vs. DEKSTONE Tuři Svitavy 86:65
(26:17, 15:13, 24:12, 21:23)

Body: Wall 19, Burnett 15, Škranc 13, Kohout 12, Švrdlík 10, Autrey 9 (+6 as.), Nečas 4 (+6 as.), Půlpán 4 - Jelínek 14, Roseboro 12, Mays 10, Mickelson 8,

Hráč utkání: Jobi Wall
Diváků: 1250

V pardubické sestavě i nadále scházeli Dušan Pandula s Lukášem Kotasem, naopak Dominez Burnett byl zpět ve hře.

Beksa se dostala do výraznějšího vedení po šňůře 7:0 v první polovině úvodní čtvrtiny (stav 12:6), a i díky 3 přesným trojkám záhy navýšila rozdíl ve skóre na 9 bodů. Ve druhé čtvrtině sice JIP na několik minut ztratil útočný rytmus a i kvůli nůši míčových ztrát (v první čtvrtině 2, ve druhé 9!!!) povolila Turům, aby se přitáhli o něco blíže, ovšem v poslední minutě prvního poločasu zpod koše skóroval Radek Nečas a zpoza tříbodového oblouku Ondřej Kohout, díky nimž si jejich tým nesl do druhé půle dvouciferný náskok.

Definitivu Beksa získala hned zkraje druhého poločasu.

První dva útoky Turů stopnul velmi rázně Radek Nečas svými bloky, na útočné polovině hřiště jsme si dokázali tvořit dobré pozice pro zakončení a rychle jsme odskočili do šestnáctibodového trháku (46:30). Jiří Jelínek prvním košem Svitav v této fázi utkání sice snížil, ale Lamb Autrey přispěchal se třemi úspěšnými zakončeními a v polovině 3. čtvrtiny už to bylo 53:35.

Přes dvacetibodovou hranici se rozdíl ve skóre přehoupl v 30. minutě, kdy přesně trojkoval David Škranc, a když záhy přidal další body Kamil Švrdlík, nebylo o vítězi pochyb. Nejvyšší rozdíl ve skóre činil 28 bodů - 3,5 minuty před koncem po šestkách Domineze Burnetta (82:54).

Pozitivní bylo rozložení bodové produkce. "Jsme rádi, že jsme zopakovali týmový výkon z Minsku. Opět jsme podali dobrý týmový výkon na obou polovinách hřiště, opět jsme měli 5 dvojciferných střelců," podotkl trenér Tomáš Bartošek.

Top-skórerem zápasu byl Jobi Wall, jenž za 22,5 minuty stihl nastřádat 19 bodů, při skvělé úspěšnosti střelby z pole: dvojky 3/3, trojky 4/6! Dominez Burnett zapsal 15 bodů a doskočil 6 míčů, do dvouciferných hodnot se prostříleli ještě David Škranc (13 bodů, z pole 6/9), Ondřej Kohout (12 bodů, trojky 2/2) a Kamil Švrdlík (10 bodů, celková střelba 6/9).

Žádného ze svitavských hráčů jsme nepustili do ofenzivních manévrů. Démona posledních dvou kol Jiřího Jelínka jsme udrželi na 14 bodech za téměř 30 minut ve hře (z pole 5/11), Brett Roseboro zaznamenal 8 ze svých 14 bodů již v první čtvrtině, v dalším průběhu již byl velmi dobře eliminován.