14. 01. 2023

Desátá!

Pro své jubilejní desáté vítězství v Kooperativa NBL si Beksa došla naprosto suverénně. Ač oslabena o klíčového rozehrávače Tomáše Vyorala, nad Olomouckem triumfovala způsobem start-cíl.

18. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK KVIS Pardubice vs. BK Redstone Olomoucko 108:70
(29:18, 28:22, 28:16, 23:14)

Od úvodního rozskoku uplynulo 16 sekund, když Jalone Friday, nová olomoucká posila, zasmečoval míč do koše.

Byl to jediný okamžik, kdy hosté byli bodově vpředu. Velmi rychle jsme kontrovali 14 body v řadě, do konce prvního poločasu jsme si vypracovali 17bodové vedení a ve druhé půli jsme ukázali naprostou dominanci. Důkaz? Třetí čtvrtina byla teprve ve své polovině, když nemilosrdný trojko-kat Jan Štěrba (v utkání proměnil 5 ze 7 tříbodových pokusů!) zaokrouhlil rozdíl ve skóre na 30 bodů (stav 76:46)! Nebylo co řešit. "Předvedli jsme super týmový výkon. Myslím si, že po většinu zápasu jsme dělali to, co jsme měli," radoval se rozehrávač Filip Novotný, s 13 body (trojky 3/6) jeden z šesti dvouciferných střelců Beksy.

Hanácký tým jsme v úvodu utkání evidentně zaskočili zónovou obranou. Hosté v první čtvrtině proměnili jen 2 z prvních 10 střel z pole, a tak nebylo divu, že v polovině 3. minuty David Pekárek dvěma rychlými koši posouval průběžný stav již na 14:2. V polovině 7. minuty Mateo Čolak naší třetí přesnou trojkou (ze tří pokusů) navýšil rozdíl na 15 bodů (24:9), ale v této počáteční fázi zápasu jsme Olomoucko ještě nesetřásli.

Na startu druhé čtvrtiny totiž Jonathan Williams tříbodovou akcí přitáhl svůj tým na rozdíl 8 bodů (32:24), v 15. minutě Lukáš Feštr trojkoval na 40:33. Zpoza tříbodového oblouku se však záhy trefil i Jan Štěrba, jenž započal naši šňůru 17:5, kterou jsme zápas dostali definitivně pod kontrolu. V prvním poločase jsme proměnili 8 z 10 tříbodových pokusů, po přestávce jsme přidali dalších 8 přesných tref z dálky!

"Padlo nám hodně střel z dálky, 16 trojek je hodně, za což jsme rádi," podotkl Filip Novotný.

Právě on svojí trojkou hned zkraje druhé půle zakrouhlil rozdíl na 20 bodů (60:40), o chvíli později Mateo Čolak přesnou trefou ze stejné vzdálenosti zvyšoval na 67:42, v 25. minutě Jan Štěrba trojkoval na 76:46. Utkání jsme měli naprosto ve své moci, stobodovou hranici - Beksa nastřílela 100 bodů poprvé v sezoně - pokořil necelé 4 minuty před koncem právě Filip Novotný. "Teď už se ale musíme dívat dopředu, na další zápasy, protože každý je pro nás důležitý. Musíme mít hlavy nahoře a hlavně být zdraví," zdůraznil nedávno přišedší rozehrávač, že přesvědčivé vítězství udělalo celému týmu i jeho fanouškům velkou radost, leč před námi jsou další veledůležité zápasy.

"Pro nás je to velice důležitá výhra, protože, když se podíváme na tabulku, jsme jednu výhru od 4. místa, ale také jednu od 8.-9. místa. Myslím si, že jsme udělali velký krok k postupu do skupiny A1," řekl trenér Dino Repeša úvodem svého hodnocení. "Od začátku zápasu jsme byli koncentrovaní, speciálně v obraně jsme začali velmi dobře. Na konci prvního poločasu to sice úplně neplatilo, Olomoucko dalo nějaké body, ale náš útok byl mnohem lepší než v minulém zápase. Už za první poločas jsme dali 8 trojek a celkem jich bylo 16. Měli jsme výborný pohyb míče, hodně asistencí," vyzvedl kouč Beksy finálních 32 (!!!) asistencí.

Kompletní zápasové statistiky jsou k dispozici na webu NBL.cz.