Upravit stránku
14. 12. 2018

Derby v Hradci


Dvě východočeská derby po sobě čekají pardubické basketbalisty před blížícími se vánočními svátky. K tomu prvnímu se vydají v sobotu do Hradce Králové.

14. KOLO KOOPERATIVA NBL:

Kingspan Královští sokoli (1/12) vs. BK JIP Pardubice (8/4)
sobota 15. 12. v 18 hodin

Nenechte se oklamat aktuální královéhradeckou bilancí, čítající stále pouze jediný triumf.

Sokoli padli v posledních čtyřech kolech vždy maximálně rozdílem dvou košů, přičemž v minulém kole v Praze pouze o jeden jediný bod a předtím ve své hale s Děčínem dokonce po velkém dramatu, které muselo rozseknout až prodloužení. Však také kouč Levell Sanders zdůrazňuje: "Hradec hraje v poslední době dobře. Navíc od doby na začátku sezony, kdy jsme s ním hráli, angažoval nového hráče," zmínil Ell slovenského pivota Pavola Lošonského, jenž přišel na východ Čech v polovině listopadu. Dosud odehrál čtyři utkání a prezentoval se velice konstatními výkony: zapsal postupně 14, 15, 15 a 17 bodů.

Ještě lepší čísla vykazuje další slovenský pivot Peter Sedmák, jehož průměr znějí 16,6 bodu + 6,5 doskoku (trojky 33,3% - 27/81).

Z výše uvedených čísel je nasnadě, že Kingspan se snaží v míře vrchovaté využívat dovedností svých podkošových hráčů. "Ve hře Hradce je vidět snaha dostávat míč na podkošové hráče, často se snaží hrát do vnitřního prostoru. Naše obrana na to musí být připravena," řekl dále pardubický trenér.

I další velkou oporou Sokolů je slovenský basketbalista. Zkušený křídelník Dušan Pandula, který strávil úspěšnou část své kariéry v pardubickém dresu (do Hradce odešel před letošní sezonou), skóruje v průměru 10,6 bodu. V minulém kole v Praze však absentoval a jeho start v derby je vinou zdravotních problémů nejistý. Dalšími opěrnými muži domácích jsou zahraniční rozehrávači Bryce Canda (13 bodů, trojky 42,6% - 29/68) a Marko Rikalo (12,4 bodu + 3,2 asistence).

První vzájemný duel jsme ovládli zcela jednoznačně 114:93, přičemž k přesvědčivému triumfu nás vyšvihla hned první čtvrtina, v níž jsme suverénně dominovali (41:18). Podobně koncentrovaně bychom rádi vstoupili i do královéhradecké odvety. Jaké faktory v ní budou spolurozhodovat o průběhu a výsledku? "Je potřeba, abychom doskakovali podobně kvalitně, jako v minulém utkání (proti Ústí jsme doskočili rekordních 55 míčů - pozn. aut.), a hráli náš styl basketbalu, tedy s velkou agresivitou a rychlou přechodovou fází. Vnímáme, že je to derby, které přitahuje vyšší pozornost fanoušků, očekáváme plnou halu a velice dobrou atmosféru,” doplnil Ell.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti