28. 08. 2020

Derby pro Beksu

Po prvním poločase jsme sice ztráceli na domácí Královské sokoly 3 body, ovšem druhou půli jsme získali o 16 bodů a připsali jsme si tak první výhru v přípravě nad soupeřem z NBL.

PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ:

Kingspan Královští sokoli vs. BK JIP Pardubice 75:88
(22:21, 23:21, 19:28, 11:18)

Body:

Hr. Králové: Lošonský 19, Sedmák 15, Peterka 15 (+7 as.), Koloničný 8, Stamenkovič 6, Halada 3, Mráz 3, Brožek 3, Šoula 2,  Chlumecký 1

Beksa - Potoček 22 (+5 as.), Vyoral 16 (+6 as.), Švrdlík 12, Svoboda 9, Merešš 7, Tkadlec 7, Svojanovský 5, Slanina 4, Kalný 4, Heřman 2

Domácí si v první půli pomohli výtečnou střelbou z dálky (trojky 7/13), i díky tomu nám v úvodní dvacetiminutovce nasázeli 45 bodů. Většinu času byli ve vedení (bezmála 13 minut), v polovině druhé čtvrtiny dokonce dvouciferném (38:27). "Největší problémy nám dělala clona na hráče s míčem," podotkl asistent trenéra Adam Konvalinka. "Špatně jsme komunikovali, nebyli jsme dostatečně agresivní a zbytečně moc jsme vypomáhali, což soupeř jednoduše trestal," okomentoval prvopoločasové problémy na obranné polovině hřiště.

Po přestávce přišlo výrazné zlepšení, o čemž nejlépe svědčí čísla.

Ve druhé půli jsme inkasovali jen 30 bodů, z toho ve čtvrté čtvrtině pouhých 11!

"Zlepšili jsme hlavně komunikaci v obraně. To nám pomohlo k několika jednoduchým košům a začali jsme si věřit," řekl dále Adam Konvalinka. V kolonce bodů z rychlých protiútoků jsme nakonec měli velmi dobré číslo 34, po obrátce jsme si pomohli i koši po útočném doskoku (body z druhých šancí ve druhém poločase 2 - 11). Klíčovou pasáží byl přelom posledních dvou čtvrtin, kdy jsme za nerozhodného stavu 64:64 nastříleli 13 bodů v řadě. Nejvyšší rozdíl ve skóre činil 15 bodů (69:84).

"Každá výhra pomůže každému hráči k většímu sebevědomí. I když jsme nepředvedli úplně nejlepší výkon, hlavně v obraně, tak už jen fakt, že jsme vyhráli, nás zase posune o kousek dál," cení si pardubický asistent první výhry v přípravě nad ligovým sokem. Pozitivní je i zlepšující se útočná produkce, vždyť Svitavám jsme nastříleli 87 a Hradci 88 bodů. "Na útočné polovině se nám zatím daří. Pokračujeme v týmovém pojetí z minulé sezony, což jsme chtěli," doplnil Adam Konvalinka.