Upravit stránku
24. 09. 2016

Derby pro Beksu


Devítibodovou výhrou ve Svitavách vstoupili pardubičtí basketbalisté do nového ročníku Kooperativa NBL. Stínem utkání je zranění Lamba Autreyho.

1. KOLO KOOPERATIVA NBL:

DEKSTONE Tuři Svitavy vs. BK JIP Pardubice 71:80
(21:24, 20:26, 9:12, 21:18)

Body: Mays 23, Vučica 9, Teplý 9, Mickelson 8, Andres 7, Špaček 7, Vaňák 5, Bašta 3 - Burnett 18, Potoček 16, Autrey 14, Kohout 14, Wall 5, Škranc 5, Nečas 4, Švrdlík 4

Tuři vedli jen 3,5 minuty, nejvíce pětibodovým rozdílem (14:9), ale většinu zápasu se udrželi v kontaktu. Pardubičtí si poprvé vypracovali dvouciferný náskok 13 minut před koncem, kdy najíždějící Josef Potoček navýšil rozdíl ve skóre na jedenáct bodů (48:59). V polovině čtvrté čtvrtiny Dominez Burnett trojkou a Ondřej Kohout dvoubodovým košem zvýraznili náskok svého týmu na maximálních 17 bodů (60:77), ovšem Svitavy ještě dokázaly koncovku zdramatizovat.

Právě v této fázi utkání se zranil Lamb Autrey, jenž musel odstoupit, stejně jako o chvíli dříve Kamil Švrdlík. Tuři pak stihli za necelou minutu 6 bodů a nezastavil jen ani time-out pardubického kouče Levella Sanderse - díky šňůře 11:0 se po Vučicově trojce přitáhli na šestibodový odstup (71:77), ale trojka Davida Škrance z rohu hřiště definitivně pojistila cenné vítězství Beksy.

Kvartet dvouciferných střelců

Parádní zápas odehrál Josef Potoček, který si vylepšil své maximum v nejvyšší soutěži mužů na 16 bodů. Do utkání vstoupil třemi rychlými trojkami, k nim přidal 75% úspěšnost dvojek (4/5) a jednu šestku. Dominez Burnett nasázel dokonce 18 bodů (+6 doskoků, trojky 2/3), Lamb Autrey jich stihl 14 (+6 doskoků, +5 asistencí).

Velmi dobré utkání odehrál i Ondřej Kohout, jenž přispěl 14 body (střelba z pole 4/8, trestné hody 6/6). Viktor Půlpán sice neskóroval, ovšem rozdal výtečných 9 asistencí.

Problémem bylo 25 míčových ztrát, byť je částečně vyvážilo 18 získaných míčů.

"Nejprve bych pogratuloval trenérovi Petrovi a týmu Svitav k dobrému výkonu," předeslal pardubický kouč Levell Sanders na pozápasové tiskové  konferenci. "Po většinu zápasu jsme vypadali jako nervóznější tým. Častokrát jsme v přípravě mluvili o tom, že nechceme ztrácet míče a dávat soupeřům možnost ke snadnému skórování. Zvlášť když hrajeme venku, když dáme soupeři takovéto šance skórovat, hraje se nám mnohem hůře," poukázal Ell na vysoký počet ztrát.

Triumfu v derby si velmi cenil. "Hlavně jsem rád, že jsme zvítězili. Jakékoliv vítězství na venkovní palubovce bude velmi důležité. Jak už jsem ale říkal hráčům po přípravných zápasech, i dnes po utkání v šatně, je hodně věcí, které potřebujeme zlepšit, abychom se stali lepším týmem, týmem, jakým chceme být."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti