Druhému derby v letošní sezoně Beksa dominovala od začátku do konce. Nejvíce vedla 32bodovým rozdílem a nakonec triumfovala o rovných třicet bodů.

BK JIP Pardubice vs. BOHEMILK Tuři Svitavy 88:58
(23:11, 17:16, 26:14, 22:17)

Body: Švrdlík 16, Wall 14, Sanders 13, Kohout 12 (10 d.), Pandula 11, Roub 8, Půlpán 8 (7 as.), Nečas 6 (15 d., 6 as.) - Jones 16, Šindelář 11, Vaňák 10, Barker 6, Špaček 6, Bašta 3, Jurka 2, Teplý 2

Hráč utkání: Viktor Půlpán
Diváků: 711

Domácí kouč Dušan Bohunický potrádal perimetrové muže Lukáše Kotase, Josefa Příhonského, Davida Škrance a Josefa Potočka, do hry nezasáhl ani nemocný Tomáš Šoukal. Hostující trenér Stanislav Petr nemohl využít ústředního pivota Nicchaeuse Doakse.

Beksa měla převahu hned od začátku. Po sedmi minutách vedla dvouciferným rozdílem 17:7, v polovině 12. minuty po brejku po ose Viktor Půlpán - Levell Sanders druhý jmenovaný posouval skóre na 26:11 a v 17. minutě Kamil Švrdlík navyšoval vedení na 34:18. Jediný hlušší úsek přišel v závěru prvního poločasu, ale na jednociferný rozdíl už se Tuři nedostali.

Definitivní pojistku přinesl hned vstup do druhé půle. Svitavy začaly se zónovou obranou, kterou praktikovaly již v úvodním poločase, jenže Dušan Pandula trefil hned z prvního útoku trojku, následně přesně zakončili Jobi Wall se smečujícím Kamilem Švrdlíkem a velmi rychle to bylo o dvacet - 47:27. Po polovině třetí čtvrtiny navíc Ondřej Kohout šesti body pomohl ke šňůře 10:0 a utkání se jen dohrávalo.

Pardubičtí velmi umně využívali své převahy pod košem. Kamil Švrdlík nastřádal 16 bodů (střelba z pole 7/10, trestné hody 2/2), Ondřej Kohout zapsal double-double za 12 bodů a 10 doskoků (z pole 6/9). Na druhé straně se podařilo eliminovat Kennetha Barkera na pouhých 6 bodech, top-skórer poražených Jahmal Jones zaznamenal všech svých 16 bodů až ve druhém poločase za rozhodnutého stavu.

Za zmínku stojí i čísla Radka Nečase, jenž ukončil zápas se skvělou bilancí 6 bodů, 15 doskoků a 6 asistencí (z pole 3/3), a také benjamínka Martina Rouba, který za posledních 5,5 minuty stihl vysázet 8 bodů (trestné hody 6/6)!