Upravit stránku
07. 10. 2015

Vítězné derby s Tury. A teď naostro!


Poslední přípravné utkání pardubickým basketbalistům vyšlo, svitavské Tury porazili jedenáctibodovým rozdílem.

Do nového ročníku Kooperativa NBL vstoupí televizním duelem s Opavou v pondělí 12. 10., v Tipsport areně se začne v 18 hodin.

PŘÍPRAVA:

BK JIP Pardubice vs. Bohemilk Tuři Svitavy 88:77
(25:18, 19:20, 19:17, 25:22)

Body: Příhonský 19 (8 d.), Pandula 13, Wall 12, Škranc 12, Švrdlík 11 (8 d.), Půlpán 9 (9 as.), Roub 5, Nečas 4 (5 as.), Potoček 3 - Doaks 20, Špaček 12, Barker 11, Jaroš 8, Teplý 6, Šindelář 6...

Pozitiva posledního testu?

V první řadě potvrzení trendu z předchozích zápasů: rychlá hra dopředu nese spoustu snadných košů. Vyjádřeno čísly, poměr bodů z protiútoků byl dnes večer 27 - 11! "Momenty, kdy se dostáváme do přechodové fáze, nás zdobí," přikývl trenér Dušan Bohunický"Je ale důležité, abychom toto pozitivum dokázali přenést i do naší další hry, čili do dobrého postupného útoku," dodal.

Jaká byla derby-generálka z koučova pohledu?

"Celkově byl náš projev takový neučesaný. Myslím si, že dnes nás limitovalo větší množství ztrát (14 - pozn. aut.) a útočné doskoky Svitav (22 - pozn. aut.)!! Možná to bylo i stylem hry, který soupeř praktikuje, nicméně nebyli jsme konzistentní. Dobré momenty, kromě již zmíněné přechodové fáze z obrany do útoku, jsme měli i z pohledu naší aktivity na hráče s míčem, kdy jsme na soupeře dokázali vyvíjet enormní tlak."

Do utkání nezasáhli perimetroví hráči Lukáš Kotas s Levellem Sandersem. Z jakého důvodu? "Lukáš Kotas si na posledním tréninku před utkáním lehce podvrtnul kotník, ale není to žádná velká komplikace, v pátek by se měl opět zapojit do tréninku. Ella včera začalo tahat stehno a na doporučení fyzioterapeutky jsme ho nedali do zápasové zátěže, aby nenastaly vážnější problémy," odpověděl Dušan Bohunický.

Skóre bylo téměř neustále příznivější pro Beksu. V úvodu druhé čtvrtiny jsme odskočili do dvanáctibodového vedení (30:18), které Tuři do přestávky zkorigovali na polovinu. Ve druhém poločase se však rozehrál Josef Příhonský, jenž v této části hry vysázel 17 ze svých 19 bodů (!!) a po jeho dvou trojkách v řadě jsme sedm minut před koncem vedli 77:61.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti