Upravit stránku
21. 12. 2018

Derby o 2. místo


Kdo vyhraje, stráví vánoční svátky na 2. místě! Ne, tady není prostor váhat: každý, kdo žije s Beksou, bude v sobotu v 18:20 na atraktivním derby s Tury osobně.

15. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice (9/4) vs. DEKSTONE Tuři Svitavy (10/4)
sobota 22. 12. v 18:20, SH Dašická

Televize-netelevize (derby vysílá přímým přenosem ČT sport), osobní prožitek nic nenahradí! Však také pardubický kouč Levell Sanders říká: "Hraje se derby, takže očekávám, že v hale bude panovat skutečně skvělá atmosféra!” Není žádných pochyb o tom, že dva dny před Vánoci se v pardubické Sportovní hale Dašická bude servírovat vskutku sváteční basketbalové menu.

Vítězné série: Beksa 2, Tuři 6!

Svitavy bezezpytku naplňují předsezonní předpoklady a podle očekávání patří do absolutní špičky tabulky - aktuálně se dokonce vyšplhaly až na druhou příčku, i díky tomu, že odehrály o jedno utkání více než Beksa. Momentální bilance druhých Turů zní 10 výher / 4 porážky, třetí Pardubice je stíhají s nynější bilancí 9/4. Je tedy nasnadě, že tým, který ovládne dnešní ostře sledované derby, stráví vánoční svátky na lichotivém 2. místě!

Beksa odehrála po reprezentační přestávce tři ligové zápasy. V tom prvním nestačila na suverénní Nymburk, ovšem v dalších dvou už nezaváhala: uspěla jak doma s Ústím n. L. (82:67), tak v minulém derby v Hradci Králové (75:85). Tuři však procházejí ještě mnohem oslnivější sérií, neboť jejich vítězná šnůra už je na čísle 6! Když na začátku listopadu překvapivě ztratili domácí utkání s ústeckou Slunetou, měli vyrovnanou bilanci 4/4, jenže od té doby už sbírají jen samé triumfy, přičemž hned čtyřikrát vyhráli venku! Postupně zvítězili v Hradci Králové, Ostravě, nad Olomouckem, v Brně, Děčíně a naposledy doma nad USK Praha 85:70 (nejvíce bodů: Slezák 16, Obrien 15, Svoboda 13, Aiken 12, Marko 9, Puršl 9…).
Výhra nás posune tam, kde chceme být

Chtěli nachytat suverénně vedoucí Nymburk, to se však pardubickým basketbalistům po dlouhé, šestnáctidenní reprezentační pauze nepodařilo. Následující dvě utkání v NBL už však výsledkově zvládli podle plánu, a tak může kapitán Radek Nečas před druhým derby v řadě vyhlásit: “Pozitivní je, že máme z posledních dvou zápasů v lize dvě výhry. I když náš herní projev momentálně není na takové úrovni, na jaké bychom jej chtěli mít, víme, že pokud se nám podaří zvítězit i nad Svitavami, tak bychom byli výsledkově tam, kde jsme chtěli o vánočních svátcích být.”

2. Svitavy, 3. Beksa. Takové je pořadí v tabulce NBL před hitem 15. kola, kterým toto derby zcela jednoznačně je. Zvyšuje aktuální postavení obou soupeřů motivaci pro vzájemné měření sil? “Neřekl bych,” pohotově odpovídá Šutys. “Zase se potkáme s několika bývalými spoluhráči,” zmiňuje svitavské lídry Romana Marka či Pavla Slezáka, “takže tam bude jako vždycky nějaká řevnivost, ale podle mě to nijak nevybočí z předešlých vzájemných zápasů,” pousmál se zkušený pivot.

Byť mají Tuři ve svém středu čtveřici hráčů, kteří v průměru zapisují dvouciferný počet bodů, Radek Nečas vyzvedává coby klíčové muže především dvojici ostřílených rozehrávačů. “Myslím si, že hra Svitav hodně závisí na Romanovi Markovi, který výborně rozděluje míče a dává i důležité koše,” zmínil playmakera Marka, jenž je lídrem celé Kooperativa NBL v asistencích (8,1 na zápas!) a k tomu střílí 13,1 bodu, při trojkové úspěšnosti 38,2% (34/89)! “Spolu s Romanem je důležitým hráčem ještě Pavel Slezák, který dává hodně bodů. Hra celého týmu je hodně závislá na jejich výkonu, takže pro nás bude velmi důležité, abychom se koncentrovali na jejich pokrytí.”

Předchozí tři zápasy, které Beksa odehrála v hale Dašická, skončily úspěšně. Ostravu, Opavu i Ústí n. L. porazila přesvědčivým rozdílem. Jaké faktory spolurozhodnou o tom, zda pardubický tým přidá další domácí vítězství? “V první řadě je potřeba, abychom drželi vysoké tempo hry, abychom hráli dostatečně agresivně na obou polovinách hřiště," odpověděl trenér Levell Sanders. "Co se týče soupeře, musíme být připraveni na zastavení jeho přechodové fáze z obrany do útoku, nedovolit jim snadné koše."

Pokladna ve Sportovní hale Dašická bude otevřena v den konání utkání v 17:20.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti