Upravit stránku
16. 10. 2021

Derby je naše!


V obrovskou bitvu se proměnilo východočeské derby mezi Královskými sokoly a Beksou. Domácí si v koncovce vypracovali 6bodový polštář, leč šňůrou 0:10 se nám podařilo výsledné skóre otočit.

8. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

Královští sokoli vs. BK JIP Pardubice 92:96
(25:24, 23:24, 27:23, 17:25)

Do hry už se vrátil rozehrávač Tomáš Vyoral, a tak mimo zápasovou soupisku zůstal jen Josef Potoček.

Ani jeden tým si v celém průběhu utkání nevypracoval výraznější náskok. Vedli jsme nejvíce o 7 bodů (6. minuta - stav 10:17), domácí byli vpředu maximálně o 6 bodů (36. minuta - 85:79). Rozhodla až pasáž mezi 38. a 40. minutou, v níž jsme nastříleli 10 bodů v řadě. "Byl to hodně vyrovnaný zápas. Celé utkání bylo vyrovnané jako pravé derby, pravé derby Hradec-Pardubice. Myslím, že to je důležitá výhra pro nás, pro sebevědomí do dalších zápasů," řekl trenér Dino Repeša po třetím venkovním triumfu v řadě.

Průběh utkání

V polovině první čtvrtiny jsme vedli o 7 bodů (stav 10:17) - jednalo se o naše nejvyšší vedení v celém průběhu utkání! Záhy jsme však do krátkého úseku vtěsnali 5 míčových ztrát a domácí i díky několika snadným košům natáhli svou šňůru na 13:2. "K zápasu jsme nepřistoupili tak, jak jsme chtěli, protože jsme chtěli na Hradec vlítnout mnohem agresivněji, než jsme vlítli. Dělali jsme ze začátku spoustu nevynucených chyb a tím jsme vlastně nechali Hradec hrát jeho hru," podotkl rozehrávač Michal Svoboda.

Naši ofenzívu držel zejména Petr Šafarčík, jenž do přestávky nastřádal 14 bodů, leč ani to nám nestačilo k průběžnému vedení. Sokoli se i nadále pohodlně prosazovali v útoku a nedlouho před přestávkou využili několika našich ztrát ke srovnání skóre.

Vyrovnaná bitva pokračovala i po přestávce. V třetí čtvrtině si ani jeden tým nevypracoval vyšší než čtyřbodové vedení, což platilo až do poloviny poslední čtvrtiny: zkraje 36. minuty, za stavu 78:79, domácí nastříleli 7 bodů v řadě (Peter Sedmák 5) a čtyři minuty před koncem měli rázem k dobru 6 bodů (85:79). V rozhodné pasáži nám výrazně pomohla přesná střelba z dálky. Úspěšné tříbodové pokusy Phila Henryho, Petra Šafarčíka a Davida Pekárka nám pomohly ke šňůře 5:16 (!), díky níž jsme definitivně otočili prestižní derby v náš prospěch. "Byli jsme v těžké situaci, mínus 6 bodů. Ukázali jsme charakter, vrátili jsme se zpátky. Hráli jsme lepší obranu, zvlášť v posledních dvou minutách, a na konci jsme neudělali chyby," ohlédl se kouč Dino Repeša za klíčovou fází zápasu.

V průběhu utkání viděl ve hře svého týmu spoustu chyb, ovšem vážil si povedené koncovky. "V prvních 37 minutách jsme měli 20 ztrát, a v posledních třech žádnou. Útok byl velmi dobrý," podotkl pardubický trenér. "Já jsem velmi spokojen, že byla plná hala. Díky moc fanouškům z Hradce a speciálně díky našemu fanklubu, který je pro nás důležitý každý zápas. Je to pro nás šestý hráč na hřišti," děkoval fanouškům, kteří byli v třebešské hale pořádně slyšet. "Pokračujeme dál. Příští týden máme dva zápasy, nejdříve v Levicích a pak v sobotu těžký zápas s USK Praha. Pokračujeme v práci, pokusíme se vyhrát další zápasy," doplnil Dino Repeša.

Statistiky jsou k dispozici na webu nbl.cz.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti