Upravit stránku
18. 04. 2017

Derby, díl čtvrtý


Již čtvrtý díl napíše ve středu večer čtvrtfinálová série mezi Beksou a Svitavami. Hrát se bude opět na palubovce Turů, kteří v pondělí snížili průběžný zápasový stav na 1-2.

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF, ZÁPAS 4:

DEKSTONE Tuři Svitavy vs. BK JIP Pardubice
středa 19. 4. v 18 hodin

Beksa v pondělí nenavázala na úvodní dvě vítězství z domácí haly. Za Tury zaostávala téměř po celý zápas - nejvíce ve druhé čtvrtině o 14 bodů - a byť v závěrečné dvouminutovce měla dvě dobré šance jít před Svitavy, domácí nakonec zkontrolovali 7bodovou výhru."Klíčový pro další vývoj zápasu byl útočný doskok domácích na začátku utkání," poukázal pardubický trenér Tomáš Bartošek na poměr útočných doskoků z první čtvrtiny (5 - 0)!

JIP, coby nejlépe doskakující tým ligy, prohrál boj o odražené míče 40 - 46.

Co je třeba do Utkání 4 zlepšit, je tedy nasnadě. "Velmi důležité bude pohlísat si náš obranný doskok," zdůraznil Bartošek a pokračoval dále ve výčtu činností, jejichž provedení by ve středečním večeru mělo být na vyšší úrovni. "Také se potřebujeme vyvarovat chyb, které vedou k jednoduchým košům soupeře a dobře číst změny obran, abychom dobře sehráli naše útočné systémy proti jednotlivým způsobům obrany Svitav."

Neméně důležitý bude vstup do utkání.

V pondělí Beksa dobře začala, vedla 6:2, ovšem Tuři šňůrou 8:0 otočili průběžný stav ve svůj prospěch a od té chvíle už ani jednou neprohrávali. "Ano, hrozně důležité bude dobře začít," přikývl trenér Pardubic. "Budeme chtít nastoupit s maximální koncentrací, bojovností, odhodláním, dostat domácí hned pod tlak a naopak je nedostat do herní pohody," uzavřel Tomáš Bartošek.

Zajímavosti z průběhu série

Kteří muži jsou aktuálními top-skórery svých týmů v prozatímním průběhu série?

Tuří ofenzívu vedou podkošoví hráči. Hunter Mickelson nám pokaždé nasypal 16 až 20 bodů (průměr 16,0), a to s výtečnou úspěšností dvojek (61,5% - 24/39) i trestných hodů (85,7% - 6/7), také další zkušený pivot Jiří Jelínek má vyrovnaná čísla (14+14+13 činí průměr 13,7 bodu).

Na straně Beksy nejlepší ligový střelec Dominez Burnett zaznamenal ve třech odehraných duelech rovných 50 bodů (průměr 16,7), Lamb Autrey a Jobi Wall střádají shodně 14 bodů na zápas a Dušan Pandula 12,3.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti