Upravit stránku
24. 05. 2018

Den plný her


Více než 300 dětí z druhých a třetích tříd pardubických základních škol, se ve čtvrtek dopoledne setkalo v hale Dukla, aby si společně užily Den plný her.

Právě touto akcí vyvrcholil zcela unikátní projekt BK Pardubice, nazvaný Čti s Beksou, jehož první ročník klub realizoval ve spolupráci s Krajskou knihovnou v Pardubicích. "Nesmírně si vážíme pozitivních ohlasů jak od dětí, tak od pedagogů. Jsme velmi rádi, že se náš nový projekt setkal s takovým zájmem," uvedl za klub PR manažer René Peška.

Jak projekt Čti s Beksou probíhal?

Od října do dubna se žáci z pardubických základních škol scházeli v prostorách knihovny společně s hráči-patrony projektu, jimiž byli Radek Nečas, Ondřej Kohout a Kamil Švrdlík. Spolu si povídali (nejen) o četbě knih a zároveň vždy rozečetli knihu, kterou si vybraly samy děti. Tuto knihu si poté odnesly k dočtení do svých tříd, kde je po několika týdnech navštívili zástupci BK Pardubice a knihovny. Společně si pak sdělovali zážitky z přečtené knihy, žáci také vždy připravili poster, jehož prostřednictvím vyjádřili vše, co je na zvolené knize zaujalo.

Celý projekt vyvrcholil sportovní částí, tedy několikahodinovým společným setkáním v hale Dukla. "Připraveno bylo celkem osm stanovišť. Na čtyřech sportovních stanovištích si děti vyzkoušely své basketbalové dovednosti pod vedením hráčů Beksy, ve výtvarné části zkusily na připravené mustry navrhnout klubové dresy. Tři stanoviště zajišťovaly zástupkyně knihovny," řekl dále Peška.

Do projektu Čti s Beksou se ve školním roce 2017/2018 zapojilo 13 tříd ze čtyř pardubických základních škol, celkem bezmála 350 dětí! "Rádi bychom poděkovali všem školám, které se prvního ročníku zúčastnily, za jejich zájem i skvělou spolupráci při organizaci. Poděkování samozřejmě patří i Krajské knihovně v Pardubicích, konkrétně především paní Jitce Kyclové. Již teď se těšíme na druhý ročník," doplnil René Peška.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti