Upravit stránku
04. 04. 2023

DeMarco Dickerson do Beksy


TISKOVÁ ZPRÁVA - Novým jménem na soupisce BK KVIS Pardubice je pětadvacetiletý americký rozehrávač DeMarco Dickerson.

Pardubický klub reaguje Dickersonovým angažováním na dlouhodobou absenci jednoho ze svých lídrů Petra Šafarčíka, který v těchto dnech začíná s rehabilitací po operaci ruky. Rodák z Detroitu působí v Evropě druhým rokem, do Beksy přichází po angažmá v maďarské Nyiregyhaze, v jejímž dresu odehrál 18 utkání s průměry 9,8 bodu + 2,6 asistence za 18 minut. Uvedená čísla jsou však výrazně zkreslena ubývající minutáží v maďarském týmu: zatímco v listopadu a v prosinci DeMarco trávil na palubovce průměrně 28 minut (s průměry téměř 16 bodů a 4 asistencí), od ledna už to bylo pouze 11,5 minuty na zápas.

Pardubický klub uzavřel s Demarcem Dickersonem kontrakt do konce stávající sezony 2022/2023, s opcí na nadcházející sezonu 2023/2024.

Vyjádření sportovního ředitele Radka Nečase:

"DeMarcovým příchodem reagujeme před blížícím se vrcholem letošní sezony na dlouhodobé zranění Petra Šafarčíka. Naším cílem je rozšířit rotaci hráčů na perimetru, která byla kvůli Pecově zranění užší. DeMarco je hráč, který umí v útoku vytvořit pozici jak pro sebe, tak i pro své spoluhráče. Slibujeme si od něj rovněž zrychlení hry v přechodové fázi z obranné na útočnou polovinu hřiště, kde dokáže vzhledem ke své atletičnosti velmi dobře atakovat soupeřův koš. Věříme, že se nám DeMarca podaří co nejrychleji zapracovat do týmu a přejeme mu, ať se mu v Bekse daří."

Vyjádření hráče DeMarca Dickersona:

"Z možností, kde pokračovat ve své kariéře, jsem si vybral pardubický klub. Vím, že tým v současné době hraje na vysoké úrovni a patří do špičky tabulky. Zároveň jsem o pardubické organizaci slyšel samé pozitivní ohlasy, a tak jsem velice rád, že se mohu stát její nedílnou součástí. Moje motivace je jednoduchá. Miluji basketbal a přicházím sem, abych se učil a rostl spolu s týmem. Svými výkony chci pomoci novým spoluhráčům a celému týmu k co nejlepším výsledkům. Rád bych také pozdravil všechny pardubické fanoušky. Nemohu se dočkat, až uvidím, s jakou energií podporujete svůj tým. Věřím, že všichni společně dojdeme v rozhodující fázi sezony co nejdál."

DeMarco Dickerson:
  • Narozen: 18. srpna 1997 (Detroit, USA)
  • Výška: 196 cm
  • Pozice: 2, 1
  • Číslo dresu: 11
  • Kariéra: Siena Heights Saints (NCAA), Umea BSKT (Švédsko), Edmonton Stingers (Kanada), Hubner Nyiregyhaza BS, BK KVIS Pardubice

DeMarco Dickerson

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti