Upravit stránku
03. 10. 2018

Dějinný den D: čtvrtek!


Historický zápas pro pardubický basketbal! Poprvé v klubových dějinách si Beksa zahraje domácí utkání Basketball Champions League, nejprestižnější klubové soutěže pod hlavičkou organizace FIBA.

BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE, 3. KVALIFIKAČNÍ KOLO, ZÁPAS 2:

BK JIP Pardubice vs. BC Nižnij Novgorod
čtvrtek 4. 10. v 18 hodin, Arena Pardubice

V rámci kvalifikační fáze byly Pardubice nasazeny do třetího, posledního kola, přičemž z kvarteta možných soupeřů vzešel ten nejsilnější z nich: BC Nižnij Novgorod. Z prvního utkání, které se hrálo v pondělí 1. října v Rusku, si Novgorod nese do odvety 8bodový náskok díky vítězství 92:84 (více čtěte zde: Porážka s nadějí). "Pokud budeme hrát maximálně koncentrovaně, je to ztráta, která se dá vymazat," burcuje před rozhodující odvetou kouč Levell Sanders.

Echo utkání 1

V zápase číslo 1 jsme sice nepustili do skórování lídra ruského týmu, rozehrávače Perryho (jenž ale rozdal 8 asistencí), nicméně prosazovali se jiní: nejlepším střelcem vítězů byl Dmitri Uzinskii (17), dvouciferní byli i Roderick Odom (15), Aaron Broussard (12) a Vladimir Dragičevič (10). Beksu táhl především Donovan Jackson (30), kterého nejvíce podpořili Dwayne Benjamin (16) s Richardem Williamsem (12).

Negativum prvního duelu? Bezpochyby jím byl výpadek ve druhé čtvrtině, v níž jsme inkasovali hrozivých 27 bodů. Pozitivum? Určitě snížení manka, které chvílemi činilo až 15 bodů, na výsledných 8.

Před zápasem 2

Klíče k úspěšnému výsledku jsou jasné: především se jedná o eliminaci vlastních míčových ztrát. "Není možné dát takto kvalitnímu soupeři možnost skórovat snadné koše," zdůraznil Levell Sanders. Kromě nejdůležitějších faktorů, které zminoval již před zápasem v Rusku, přidal ještě další tři: "Je potřeba také zlepšit obranu soupeřovy kombinace pick-and-roll, prostor ke zlepšení máme i v rychlejší přechodové fázi z obrany do útoku. V postupném útoku pak musíme co nejvíce využívat jejich častého přebírání."

Doprovodný program

O time-outech se můžete těšit na atraktivní vystoupení nových Beksa Girls - dívek z klubu Alfafitness, který se zaměřuje na přípravu dětí od 4 let v aerobikových kategoriích. Na facebookovém profilu Beksy soutěžíme o hodinky zn. Lotus (až do čtvrteční 17. hodiny - výherce převezme svoji cenu o přestávce čtvrtečního utkání přímo v aréně), na palubovce se též představí s ukázkovým utkáním mladé naděje BK Synthesia Pardubice (kategorie U11).

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti