18. 10. 2015

Defe-bitva s úspěšnou koncovkou

Druhý domácí zápas, podruhé velké drama až do konce. Jenže teď s vítězným koncem pro Beksu, která udolala houževnatou Ostravu o 4 body.

3. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice vs. NH Ostrava 70:66
(10:12, 25:14, 20:22, 15:18)

Body: Půlpán 18, Pandula 14, Švrdlík 14, Kotas 6, Wall 5, Příhonský 4, Sanders 4, Šoukal 3, Škranc 2 - Číž 18, Caldwell 17, Kerr 14, Hooker 13, Bratčenkov 2, Bohačík 2

„Hráli jsme dnes poprvé v hale na Dašické, po jednom tréninku, je to pro nás opět nové prostředí. Také jsme věděli o kvalitě Ostravy," předeslal pardubický kouč Dušan Bohuncký. To vše - nové prostředí, nová palubovka, ale zejména hodně kvalitní soupeř - se zřejmě podepsalo na vývoji utkání.

Z obvyklých standardů vybočila hned první čtvrtina, její stav 10:12 vypovídá mnohé...

Ani jeden tým se nemohl trefit do koše, především Nová huť si nůší útočných doskoků pomáhala k druhým šancím, jenže ani z opakovaných střel neskórovala... V 13. minutě jsme stále měli na kontě pouhopouhých 10 bodíků. Za stavu 10:15 jsme však pozvedli stavidla útočné hry a když se v polovině druhé čtvrtiny třikrát po sobě prosadil v podkošovém prostoru Kamil Švrdlík, načež Viktor Půlpán proměnil dvě trojky po sobě, po šňůře 16:0 jsme otočili na 28:17!!

Zkraje druhého poločasu Půlpán posunul skóre na 42:30, ovšem Ostrava se hlavně díky Čížovi s Hookerem přitáhla na rozdíl jediného koše a po třech Hookerových trojkách a šňůře 0:11 dokonce otočila na 55:56! Veledůležitá byla trojková reakce Lukáše Kotase a zejména Jobiho Walla, po jehož trefě z perimetru jsme byli vpředu 66:63. Definitivní pojistku jsme dali čtvrt minuty před koncem. Za stavu 66:64 jsme vhazovali míč do hřiště pod ostravským košem, ale na zakončení jsme měli jen 3 sekundy - přesto to Dušan Pandula stihl a posunul rozdíl ve skóre mimo dosah jednoho koše.

"Ostrava má systém založený na hře Adama Číže. Vstupovali jsme do zápasu s tím, že nechceme dovolit jednoduché nájezdy do vnitřního prostoru a chtěli jsme pouštět Číže do našich pivotů. To se nám tak úplně nepodařilo, často jsme ustupovali z pozic na silné straně," hodnotil zápas trenér Dušan Bohunický. "Druhý problém z pohledu naší hry vidím na obranném doskoku. Při té síle, kterou máme v dolním postavení, nemůžeme dovolit soupeři tolik útočných doskoků," poukázal na hrozivé číslo 19!

Přesto poměr bodů z druhých šancí nevyzněl lépe pro Novou huť, která sice často získávala odražené míče, ale její střelecké trápení nebralo konce. "Na druhou stranu z pohledu obrany bych chtěl vyzdvihnout naši dobrou komunikaci. Udrželi jsme soupeře na nízkém procentu střelby a nenechali mu moc jednoduchých střel. Myslím si, že toto nás musí zdobit i do dalších zápasů. Určitě se jedná o cenné vítězství."