Upravit stránku
22. 09. 2023

Děčín vs. Beksa


Konečně! Nový ročník Kooperativa NBL začne úvodním kolem základní části v sobotu 23. září. A pro Beksu půjde o hodně ostrý start, neboť se představí na palubovce děčínských Válečníků.

1. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK ARMEX Děčín vs. BK KVIS Pardubice
sobota 23. 9. v 18:00 | ARMEX Sportcentrum

Dlouhá příprava je u konce, začíná se naostro.

V případě pardubických basketbalistů to platí dvojnásob, vždyť budou čelit úřadujícím českým vicemistrům!

Hráčské kádry obou sobotních soupeřů doznaly určitých změn. V Bekse skončily po skončení uplynulé sezony všechny zahraniční akvizice, které nahradili rozehrávač Bryce Alford (do generálky s Ústím n. L. nenastoupil, ale už je v plném tréninku a připraven) a podkošoví hráči Jure Škifić s Joeym Brunkem. Mimo hru je stále pouze dlouhodobě zraněný křídelník Martin Kheil, ostatní hráče budou mít trenéři Dino Repeša a Vanja Miljković k dispozici.

Z osových mužů Děčín opustili jeden z jeho lídrů, rozehrávač Ty Nichols, dále pivoti Jordan Bruner s Igorem Josipovičem. Válečnický dres nově obléknou americký rozehrávač Michael Cubbage a srbský pivot Maksim Šturanović, přišedší z Hradce Králové.

Severočeši odehráli celkem 7 přípravných zápasů, včetně dvou ve FINAL-4 Federálního poháru, kde nejprve v semifinále porazili hostitelské Levice 78:74 a ve finále nestačili na Opavu 93:111. V posledním přípravném utkání podlehli německému Bayeruthu 76:89 (nejvíce bodů Děčína: Walton 20, Svoboda 14, Cubbage 12...).

Předzápasové komentáře

Dino Repeša (trenér):

"V přípravě jsme záměrně chtěli hrát těžká utkání proti kvalitním soupeřům, abychom byli dobře připraveni na ostrý start sezony. Týmy, proti kterým jsme nastoupili, nám pomohly k tomu, že jsme viděli, co je v naší hře dobrého a na čem musíme dál pracovat. Co se týče Děčína, jeho české jádro, tvořené Pomikálkem, Svobodou či Kroutilem, zůstalo pohromadě, pokračuje také další klíčový hráč A. J. Walton. Tým posílili Michael Cubbage a Maksim Šturanović, takže domácí mají znovu velice kvalitní soupisku. Víme, jak těžko se v Děčíně hraje, je jen velmi málo týmů, které tam dokážou vyhrát. My jsme odhodlaní udělat naprosté maximum, aby se nám to podařilo a vstoupili jsme do nové sezony úspěšně. Klíčové bude, abychom byli dostatečně fyzičtí, což je hlavní přednost našeho soupeře. Děčínští hrají každou jednu obranu na maximum, na hranici faulu, my musíme hrát stejně."

Kamil Švrdlík (pivot):

"Těžko si vybírat, s kým začít sezonu, proti komu odehrát první zápasy. Liga byla v loňské sezoně velmi vyrovnaná a očekávám, že podobné to bude i letos. Samozřejmě, že start v Děčíně je těžký, ale kolikrát je dobré začít sezonu s takhle kvalitním protivníkem, protože pokud se start podaří, tak se jednodušeji odráží do dalšího průběhu soutěže. Pokud jde o samotný zápas, myslím, že to bude stejné jako vždy v Děčíně. Domácí hrají stále stejným stylem, založeným na bojovnosti, obrovském nasazení, na doskocích… Nesmíme hlavně ztrácet na doskoku, naopak je potřeba hrát dostatečně agresivně a vyrovnat se jim v atributech, které jsem zmiňoval. Když se nám to podaří, můžeme tam zvítězit."

Tomáš Vyoral (rozehrávač):

"Věřím, že jsme na začátek sezony dobře připraveni. V týmu máme spoustu zkušených kluků, které doplňují mladší hráči, každý z nás zná svoji roli. První zápas v Děčíně je hodně ostrý start. Soupeřův tým se trošku proměnil, nicméně myslím, že způsob hry se nezmění. Víceméně budou hrát stejnou hru jako dříve, opřenou o americké hráče, o tvrdost. My se musíme držet naší hry, našeho konceptu, hlavně potřebujeme dobře bránit, bez toho to určitě nepůjde. Já osobně se na první zápas moc těším. Příprava byla hodně dlouhá, takže se všichni těšíme, až začneme hrát."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti