Upravit stránku
04. 10. 2022

Děčín vs. Beksa


Uprostřed venkovního trojboje, který podstupují na startu nové sezony, se nacházejí pardubičtí basketbalisté. Po neúspěšné premiéře v Ostravě se ve středu vydají do Děčína.

2. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK ARMEX Děčín vs. BK KVIS Pardubice
středa 5. 10. | 18:00

Oba soupeři vstoupili do nového ročníku NBL naprosto odlišně.

Zatímco Beksa v sobotu překvapivě podlehla v Ostravě, Válečníci o den pozdeji ovládli prestižní derby v Ústí nad Labem, odkud si odvezli vítězství 73:64 (nejvíce bodů: Pomikálek 16, Nichols 14, Svoboda 11, Walton 9, Josipovič 8...). Mezi osové hráče Děčína by v letošní sezoně měli patřit američtí rozehrávači Ty Nichols s Anthonym Waltonem, křídelníci Filip Kroutil, Matěj Svoboda a Tomáš Pomikálek, a podkošoví hráči Igor Josipovič, Petr Macháč, Martin Mach a David Žikla.

"Bude to ještě těžší," míní Matěj Burda

Úvodní ligový neúspěch hráči kousali velmi těžce. "Porážka z Ostravy nás hodně mrzí, protože jsme nepředvedli takový výkon, jaký jsme si na úvod sezony přáli," uvedl rozehrávač Matěj Burda. "Zápas jsme si pečlivě zanalyzovali a teď je před námi další utkání, v němž se pokusíme dostat na vítěznou vlnu," vyslovil přání nejen celého pardubického týmu, ale i všech fanoušků.

Ve středu se Beksa vydá na opačný konec republiky.

V čem se mohou oba dva úvodní duely podobat? "Podobnost se zápasem v Ostravě očekávám v tom, že bude také velmi těžký, i Děčín je totiž speciálně na domácí palubovce velice nepříjemný," odpověděl Matěj Burda. "Naopak odlišnost bude v tom, že náš středeční soupeř je typově úplně jiný, mnohem tvrdší a agresivnější," charakterizuje našeho nejbližšího protivníka. "Řekl bych, že nás čeká ještě těžší utkání. My se ale musíme maximálně soustředit na náš vlastní výkon, zvlášť na obranu. Věřím, že zápas v Děčíně dotáhneme do vítězného konce," dodal pardubický rozehrávač.

Klíčové faktory? Doskok a ztráty

Po nedělním dni volna byly v pondělí na programu dva tréninky, v úterý pak dopolední fáze.

"Jsem spokojený s tím, jak poslední dva týdny trénujeme," vyjádřil trenér Dino Repeša spokojenost s úrovní tréninkového procesu. "Tréninky, i nedávný přípravný turnaj v chorvatské Opatiji, vypadají o dost lépe, než jaký byl náš první zápas v Ostravě. Věřím, že pokud budeme hrát tak, jak trénujeme, máme velmi dobrou šanci v Děčíně uspět," obrací kouč Beksy svou pozornost směrem ke středečnímu duelu na severu Čech.

Válečníky považuje za velice kvalitního soupeře. "Viděli jsme poslední dvě utkání Děčína, která odehrál velmi dobře. Zvlášť na jeho palubovce se vždy hraje velmi těžko, ale já věřím, že nebudeme mít znovu problémy s útočnými fauly, jaké mívají naši důležití hráči ve venkovních zápasech a tento těžký duel zvládneme. Za klíčové faktory bych označil kontrolu doskoku a rozhodně i menší počet míčových ztrát, než kolik jsme jich měli v Ostravě: 23 je obrovské číslo, s nímž utkání Kooperativa NBL nelze vyhrát," dodal Dino Repeša.

Karta zápasu na portálu NBL.cz zde.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti