Upravit stránku
26. 12. 2020

Děčín vs. Beksa


Nabitý povánoční program mají před sebou pardubičtí basketbalisté. První ze dvou zápasů, které odehrají v průběhu tří dnů, je čeká v neděli 27. prosince v Děčíně.

PŘEDEHRÁVKA 17. KOLA ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK ARMEX Děčín (6/8) vs. BK JIP Pardubice (6/9)
neděle 27. 12. v 17 hodin, ČT sport

Bekse poslední předvánoční zápasy bohužel vůbec nevyšly: nejprve neuspěla v Ústí n. L., poté ztratila domácí derby se Svitavami, načež pět dní před Vánoci podlehla i v Kolíně, což znamenalo tabulkový pokles na 8. místo. "Po utkání s Kolínem jsme pár dny volna načerpali trošku energie a hned po Štědrém dnu jsme se vrátili na palubovku," předeslal asistent trenéra Adam Konvalinka"Bohužel, s marody to nevypadá nejlépe, spíše naopak, o další hráče přicházíme," poukázal na nevyprazdňující se marodku. V několika předchozích duelech trenérům scházeli klíčoví muži Tomáš Vyoral, T. J. Dunans, David Škranc či Jakub Merešš. O případném startu prvního jmenovaného se rozhodne před nedělním utkáním, zbývající hráči zůstávají mimo hru.

"Dvě nejdůležitější věci, které musíme zlepšit oproti předvánočním zápasům, jsou obrana a ztráty míče," velí kapitán Kamil Švrdlík. Není divu, že pardubický pivot zmínil právě míčové ztráty, vždyť ve zmíněných třech prohraných duelech jsme se dopustili průměrně téměř dvaceti ztrát!!! "Myslím si, že v nedávných zápasech jsme měli úseky, kdy jsme dobře bránili, ale bohužel jsme byli schopni balón zase hodně rychle ztratit, což je velmi frustrující: třikrát dobře ubránit, ale z těch tří útoků dvakrát rychle ztratit míč způsobem, že ho odevzdáme soupeři a ten dá snadný koš, to je demotivující. Musíme být konzistentnější, vážit si balónu, který nějakou naší prací získáme."

Zatímco náš tým poprvé v sezoně zapsal tři porážky v řadě, Děčín polovinu svých prosincových zápasů vyhrál.

Na začátku měsíce sice utržil nečekaně tvrdý domácí direkt od Kolína (75:105!) a před vánočními svátky musel skousnout ještě mnohem výraznější porážku s Nymburkem (53:115!), leč mezitím vyhrál tři ze čtyř utkání a dorovnal nás na počtu šesti vítězství. "S Děčínem jsme toho letos odehráli celkem dost, takže to pro nás není velká neznámá," zmínil Adam Konvalinka tři předcházející vzájemkné zápasy: dva ve finálové sérii Alpe Adria Cupu a jeden v Kooperativa NBL. "Opírají se o výkony Šišky a Pomikálka, které vhodně doplňuje Kroutil střelbou z dálky a Ježek hlavně na obranné polovině. K tomu přidejme další návrat Jakuba Houšky a síla Děčína je jasná. Hlavně na domácí palubovce předvádí solidní výkony, opřené o velmi tvrdou hru. Pro nás to znamená nic nevypustit, být mentálně připraveni na fyzickou hru soupeře a naopak toho využít v náš prospěch."

Top-skórery Válečníků jsou rozehrávač Ondřej Šiška (19,7 bodu + 5,9 asistence) s křídelníkem Tomášem Pomikálkem (14 bodů + 8,1 doskoku), dvouciferně přispívají ještě další dva perimetroví hráči Filip Kroutil (10,6 bodu, trojky 50% - 31/62!) s Šimonem Ježkem (10,4), z pivotů se nejvíce prosazuje David Žikla (8,8 bodu). "V Děčíně to bude zápas o bojovnosti, o doskoku, o dodržování obranného systému, s čímž občas máme problémy," míní Kamil Švrdlík. "Víme, že máme nějaké absence, ale i bez těch kluků, kteří nehrají, bychom měli být schopni dodržovat věci, které si řekneme, ať už je to v obraně, nebo v útoku. Na útočné půlce to bude hlavně o trpělivosti, abychom si vytvářeli otevřené střely, nenajíždět zbytečně do plných, kde na nás soupeř čeká," doplnil pardubický kapitán.

Jeden nesmírně důležitý bod přidal i Adam Konvalinka. "Domácí odvetu finále Alpe Adria Cupu i první vzájemné ligové utkání na Dašické jsme otáčeli v druhých poločasech, vždy velmi dobrou obranou a rychlým přechodem do protiútoků. Právě tak musíme začít nyní v Děčíně a vydržet v tom po celé utkání," zdůraznil asistent trenéra Kena Scalabroniho.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti