Upravit stránku
10. 03. 2020

Děčín vs. Beksa


Jediný zápas má uprostřed týdne na programu nadstavbová část Kooperativa NBL: bude jím dohrávka 5. kola mezi děčínskými Válečníky a Beksou.

DOHRÁVKA 5. KOLA NADSTAVBY KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

BK ARMEX Děčín (10/17) vs. BK JIP Pardubice (15/12)
středa 11. 3. v 18 hodin

Pardubičtí basketbalisté pokračují v náročném rytmu, kdy mezi jednotlivými zápasy mají pouze jeden volný den.

V sobotu skolili Opavu o 32 bodů, v pondělí přetlačili Vídeň o 3 body a ve středu je čeká další náročné utkání na severu Čech.

"Máme teď nabitý program, ale jsme na to zvyklí. V pondělí jsme si užili výhru nad Vídní a postup do finále Alpe Adria Cupu, ale od úterka jsme se zase dali do práce, podívali se na video a připravujeme se na středu," podotkl křídelník Ozren Pavlovič. "Není jednoduché hrát tři zápasy v pěti dnech, ale nechci se vymlouvat, máme dost hráčů a každý z nás může sehrát důležitou roli v boji o vítězství."

O něj nepochybně chceme bojovat. S Děčínem máme v letošní sezoně vyrovnanou bilanci 1/1, když oba týmy uspěly ve své hale. Nejprve jsme v Pardubicích dominovali 84:69 (nejvíce bodů: Kohout 17, Vyoral 16... - Pomikálek 19, Šiška 14, Autrey 11...), leč doma vládl ARMEX poměrem 77:70 (nejvíce bodů: Autrey 20, Šiška 19, Carlson 16... - Vyoral 25, Škranc 14, Švrdlík 11...). "Známe děčínské hráče dobře, oni zase nás. Víme, že jsou těžkým soupeřem, hlavně na domácí palubovce. Bude to boj, ale pokud do zápasu půjdeme naplno, máme velkou šanci na výhru," míní Ozi.

Totožný názor zastává asistent trenéra Adam Konvalinka. "Pokud nás bude zdobit kolektivní hra, velké množství doskoků a koncentrovaný výkon - podobně, jako v minulém domácícm utkání s Opavou -, budeme mít obrovskou šanci odvézt si z Děčína vítězství." Válečníci jsou aktuálně ve skupině A1 na posledním, osmém místě, s nezvykle zápornou bilancí výher a porážek 10/17. V nadstavbové části dosud nevyhráli (postupně prohráli v Opavě, s Nymburkem, v Prostějově, v Ústí n. K. a se Svitavami), což však vůbec nic nemění na tom, že především v domácím prostředí jsou nesmírně nebezpečným a houževnatým protivníkem.

Mezi týmové lídry patří rozehrávači Lamb Autrey (průměry 14,3 bodu, trojky 38,5% - 50/130) s Ondřejem Šiškou (12,9 bodu + 4,4 asistence) a Lukášem Feštrem (6,6 bodu), křídelník Tomáš Pomikálek (14,9 bodu + 6,9 doskoku, trojky 37,8% - 42/111) a podkošové duo Filip Vukosavljevič (10,8 bodu)-Klinton Carlson (10,3 bodu). "Klíčové bude, abychom se vyvarovali výpadku, jaký jsme měli v Děčíně v závěru základní části. Měli bychom se opřít o trpělivost a kvalitu provedení jednotlivých činností v útoku, stejně jako o koncentrovanou obranu," doplnil Adam Konvalinka.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti