Upravit stránku
28. 01. 2020

Děčín vs. Beksa


Základní část Kooperativa NBL jde do finiše. Pardubičtí basketbalisté ji zakončí středečním duelem v Děčíně, kde budou usilovat o své čtrnácté ligové vítězství.

22. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK ARMEX Děčín (9/12) vs. BK JIP Pardubice (13/8)
středa 29. 1. v 17:30

Beksa pokračuje v ďábelském programu: čeká ji třetí zápas v pěti dnech, k tomu je třeba přičíst téměř 1100 km strávených v autobuse na cestách do Levic a zpět a následně do Děčína. Ze Slovenska se tým vrátil v úterý ve 3 hodiny ráno, příprava na nejbližší zápas se tedy smrskla pouze na jeden úterní odpolední trénink. "Musíme se vyrovnat s faktem, že na přípravu není příliš prostoru. Věnovali jsme se spíše regeneraci a taktické přípravě," poznamenal asistent trenéra Adam Konvalinka.

Ani jeden tým nenastoupí v kompletní sestavě.

Zatímco Válečníci jsou oslabeni pod košem (Pavel Grunt nehraje od konce října a Robert Landa od poloviny listopadu), nám scházejí osoví hráči z perimetru: zranění bohužel nepouští na palubovku rozehrávače Viktora Půlpána a křídelníka Ozrena Pavloviče, kteří nenastoupí ani na severu Čech. "Oba týmy momentálně sužují zdravotní potíže několika hráčů základní rotace, což v našem případě znamená, že opět dostanou výraznější herní prostor mladí hráči z projektu Golden Talents," podotkl Adam Konvalinka.

Náš tým zvládl svá poslední dvě utkání celkem solidně - jak ligové s Kolínem (94:82), tak první čtvrtfinále Alpe Adria Cupu v Levicích (81:81) -, naopak Děčín předchozí dva zápasy prohrál. Nejprve podlehl ústecké Slunetě 81:82 a poté neuspěl ani v Praze, kde domácí USK zvítězil přesvědčivě 96:78 (nejvíce bodů Děčína: Šiška 15, Pomikálek 14, Vukosavljevič 11, Kroutil 11, Carlson 10...). Tentokrát se však bude hrát v aréně Válečníků. "Každý ví, že Děčín na domácí palubovce předvádí kvalitní, energické výkony, panuje tam výborná atmosféra, na kterou se každý těší," řekl dále Adam Konvalinka. "Co se týče soupeře, opírá se zejména o hru rozehrávačů Autreyho a Šišky, z celkového pohledu pak o agresivní pojetí obrany, což je prvek, kterým se snažíme prezentovat i my."

Klíčovými muži děčínské ofenzívy jsou křídelník Tomáš Pomikálek (průměr 15,3 bodu, trojky 40% - 37/93) a rozehrávač Lamb Autrey (15,0 bodu, trojky 42,3% - 44/104), dvouciferné střelecké průměry si drží ještě pivot Filip Vukosavljevič (11,4 bodu), rozehrávač Ondřej Šiška (10,8 bodu + 4,2 asistence) a další podkošový hráč Klinton Carlson (10,0 bodu). "Jedná se o poslední zápas základní části, v němž půjde o výhru, která se započítá i do nadstavby. Věříme, že navážeme na předchozí zlepšený výkon z domácího zápasu proti Kolínu a základní část uzavřeme úspěšně," dodal Adam Konvalinka.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti