Upravit stránku
08. 01. 2019

Děčín vs. Beksa


Aréna děčínských Válečníků bude místem, kde Beksa rozehraje sérii šesti venkovních zápasů v řadě za sebou. Hit 18. kola odvysílá přímým přenosem ČT sport.

18. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK ARMEX Děčín vs. BK JIP Pardubice
(středa 9. 1. v 17 hodin, ČT sport)

Beksa vykročila do nového kalendářního roku pravou nohou, když ve své hale porazila Brno o 16 bodů.

Povedené období však prožívají také Válečníci. Zatímco od poloviny listopadu do poloviny prosince vyhráli jediný z pěti zápasů, na přelomu roku zapsali už tři výhry v řadě, když postupně porazili Brno, Ostravu (venku) a USK Praha (venku). Díky tomu vylepšili svoji bilanci již na 11/6 a v našlapané horní polovině tabulky NBL jim nyní patří 4. příčka, jen těsně za námi (11/5).

"Děčín je velice dobrý tým, který hraje výborný basketbal," předeslal kouč Levell Sanders. Byť domácí družstvo táhnou dva jasní - a momentálně jediní dvouciferní - střelečtí lídři Lamb Autrey s Klintonem Carlsonem, Ell zdůrazňuje: "Není to tým, který spoléhá jen na jednoho hráče, takže musíme být v obraně připraveni na celý tým." Ex-pardubický rozehrávač Lamb Autrey si v dosavadním průběhu sezony drží výtečné průměry 15,9 bodu + 9,1 doskoku + 3,5 asistence, kromě svých tradičních zbraní je nebezpečný i střelbou z dálky (trojky 45,3% - 24/53)! Křídelík Klinton Carlson mu zdatně sekunduje s průměry 12,4 bodu + 6 doskoků. 

Dlouholetý děčínský kouč Pavel Budínský úspěšně sází na širokou rotaci hráčů, vždyť kromě výše zmíněných Autreyho s Carlsonem vytěžuje ještě dalších 8 mužů nejméně na 15 minut, přičemž všichni zaznamenávají v průměru mezi 5 a 9 body: rozehrávači Ondřej Šiška 8,7 bodu + 3,4 asistence a Lukáš Festr 8,2 bodu, křídelníci Tomáš Pomikálek 9,4 bodu, Filip Kroutil 6,1 bodu a Šimon Ježek 5,9 bodu, a pivoti Pavel Grunt 6,8 bodu, Robert Landa 5,5 bodu a Jakub Krakovič 4,9 bodu.
Od sezony 2016/2017 půjde již o sedmnácté vzájemné utkání: čtrnáctkrát se oba sokové utkali v lize, dvakrát v Českém poháru. Celková bilance v tomto období je absolutně vyrovnaná - osmkrát vyhrála Beksa, osmkrát Děčín! "Je to tým, který je hodně aktivní na útočném doskoku, takže je potřeba, abychom byli pod naším košem velmi důslední. Také rádi běhají do rychlých protiútoků, jedním z důležitých faktorů utkání tedy bude zastavit přechodovou fázi Děčína," řekl dále Ell, jehož družina se rozhodně bude chtít vyvarovat opakovaných, několikaminutových výpadků, jaké ji provázely v předchozím domácím duelu s Brnem. "Musíme být připraveni hrát s velkým nasazením celý zápas," přikývl kouč.
Jaké další podmínky je podle Ellova mínění třeba splnit, aby se středeční zápas vyvíjel příznivě z pohledu Beksy? "Vážit si míče, eliminovat ztráty, hrát naše tempo a být agresivní na obou polovinách hřiště." V minulém kole se vrátil do hry uzdravený rozehrávač Richard Williams, naopak mimo hru zřejmě i nadále zůstane křídelník Dwayne Benjamin, jenž kvůli zranění vynechal již tři utkání.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti