Upravit stránku
03. 04. 2018

Děčín vs. Beksa


Své poslední utkání v dlouhodobé části Kooperativa NBL odehrají pardubičtí basketbalisté na severu Čech, kde budou jejich soupeřem děčínští Válečníci.

10. KOLO NADSTAVBY KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

BK ARMEX Děčín (17/14) vs. BK JIP Pardubice (22/9)
středa 4. 4. v 18 hodin

Oba soupeři už vědí, z jaké pozice vstoupí do blížícího se play-off, i kdo bude jejich čtvrtfinálovým soupeřem. ARMEX skončí po nadstavbové části na čtvrtém místě a ve čtvrtfinále vyzve páté Svitavy, Beksa půjde do vyřazovací části z druhého místa na sedmé Ústí nad Labem. Ještě předtím je však na programu derniéra dlouhodobé části...

S Děčínem jsme se v letošní sezoně utkali čtyřikrát, přičemž prozatímní bilance je vyrovnaná 2-2. První dvě utkání, vždy v rámci základní části NBL, lépe zvládli Válečníci, ovšem následující dva duely vyzněly lépe pro nás: nejprve pohárový ve Svitavách, poté ve skupině A1 v Pardubicích.

”Výsledek středečního zápasu už sice nebude mít žádný vliv na postavení obou týmů v tabulce skupiny A1, ale to v žádném případě neznamená, že nebudeme chtít uspět," zdůraznil trenér Tomáš Bartošek. "Chceme uspět v každém utkání a chceme stále stabilizovat náš výkon před play-off."

Za jakých okolností lze pomýšlet na úspěšný výsledek? "Musíme pokračovat v kvalitní defenzivní hře a hrát se stejným zaujetím, jako v předchozím domácím vítězném utkání s Nymburkem, zvláště jako ve druhém poločase."

V odvetách ve skupině A1 jsme vyhráli všechny čtyři dosavadní zápasy: nad Opavou, Svitavami, v Olomouci i nad Nymburkem. S blížícím se startem play-off je samozřejmě pochopitelné, že celý tým by velmi rád přidal i páté vítězství v řadě. Navíc... "Každé utkání s Děčínem má náboj a motivace uspět je nepochybně na obou stranách," podotýká Bartošek. "Tato utkání jsou plná fyzických kontaktů a vysokého nasazení, které bývá na podobné úrovni, jako při zápasech play-off. Každé vítězství na děčínské palubovce je cenné, takže rozhodně chceme uspět, i proto, abychom vyrovnali naši letošní ligovou bilanci s Děčínem na 2-2."

Videostream můžete sledovat na TVCOM.cz.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti