Upravit stránku
27. 10. 2017

Děčín vs. Beksa


Netradičně v neděli Beksa zahájí velice náročný "trojboj" v Kooperativa NBL: postupně ji čekají utkání v Děčíně, doma s Nymburkem a v Opavě.

KOOPERATIVA NBL, 6. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI:

BK ARMEX Děčín (2/3) vs. BK JIP Pardubice (3/1)
neděle 29. 10. v 18 hodin

Náš tým vylepšil svoji pozici díky domácím dvouciferným výhrám nad USK Praha a Ostravou.

Děčín naopak dvakrát v řadě prohrál: doma s Nymburkem a v minulém kole v Opavě 71:87 (nejvíce bodů: P. Houška 16, Pomikálek 14, Šiška 12, Halada 11...). Ani jeden tým nenastoupí kompletní: pardubické trenérské dvojici Levell Sanders-Tomáš Bartošek schází nejen dlouhodobě zraněný křídelník David Škranc, ale už třetí zápas zůstane mimo hru i zraněný Scott Martin. ARMEX postrádá taktéž kvůli zranění svého kapitána Jakuba Houšku.

Důležité aspekty?Protiútok, doskok, odolnost

"Pevně věříme, že v Děčíně navážeme na zlepšené výkony z minulých dvou utkání, hlavně co se týče přechodové fáze z obrany do útoku," připomněl trenér Tomáš Bartošek, že v duelech s USK a Ostravou jeho tým skóroval celkem 54 bodů z rychlých protiútoků. "Naším cílem je hrát znovu velmi rychle dopředu a z této situace vytěžit co nejvíce jednoduchých košů," dodal k utkání v Děčíně.

Podobnou filozofii, tedy snahu o maximálně rychlý přechod z obranné na útočnou polovinu hřiště, však vyznává i soupeř. "Stejně jako my, i Děčín se snaží o co nejrychlejší přechodovou fázi," přikývl Bartošek. "V postupném útoku si děčínští hráči velmi dobře posouvají míč a nepřecházejí střelecké pozice, takže i toto budeme chtít eliminovat."

Jaké další aspekty budou pro vývoj i výsledek zásadní?

"Hrozně důležité bude také to, abychom stejně jako ve středu doma proti Ostravě, i tentokrát dominovali na doskoku, protože Děčín je v této činnosti velmi silný pod oběma koši. Další klíčová věc bude naše maximální odolnost ve hře 1 na 1, nesmíme prohrávat tyto situace, aby nemuselo docházet k obranným rotacím," doplnil Tomáš Bartošek.

Děčínští lídři? Zkušené trio

Rozehrávač Ondřej Šiška, na jehož bedrech leží po odchodu Tomáše Vyorala mnohem větší odpovědnost, křídelník Tomáš Pomikálek a pivot Pavel Houška. To jsou tři opěrné pilíře děčínské ofenzívy: první dva střádají v průměru 13,2 bodu na zápas (Šiška přidává 5 asistencí), třetí jmenovaný zapisuje 13,4 bodu a téměř 6 doskoků.

Produktivní novic Filip Halada přispívá v úvodu rovnými 10 body, nový point guard Lukáš Feštr zvládá 5,6 bodu + 2 asistence. Do základní osy dále patří Jakub Krakovič (6,8 bodu), Šimon Ježek (6 bodů), Robert Landa (3,2 bodu) a Lukáš Bažant (2,6 bodu). Další nová akvizice, 208 cm vysoký pivot Pavel Grunt, zatím zapisuje 1,4 bodu za 6 minut na zápas.

Komentovaný přímý přenos můžete sledovat na TVCOM.cz.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti