Upravit stránku
28. 08. 2018

David Škranc je zpátky!


Jedno hodně velké pozitivum přinesl první přípravný zápas Beksy v Handlové. Po hodně dlouhé pauze se vrátil do hry uzdravený křídelník David Škranc.

22. května 2017. V tento den David naposledy naskočil do utkání v dresu Beksy.

Kvůli dlouhodobému zranění musel vynechat celou sezonu 2017/2018, ovšem nyní hlásí: Jsem zpět!
Při úterním vítězství svých Pardubic na palubovce slovenské Handlové (84:89 - více čtěte zde: V premiéře výhra o 5) odehrál více než 20 minut, proměnil oba dva své tříbodové pokusy a celkem zapsal 9 bodů + 3 doskoky. 

Davide, jaké jsou tvé pocity po úspěšném zápasovém návratu?
"Smíšené. Smíšené, protože jsem rok jenom koukal na kluky, jak hrajou basket, podporoval jsem je ze střídačky, a najednou jsem s nimi na hřišti. Po hodně dlouhé době... Není to pro mě úplně nové, ale... Kdo nezažil tak dlouhou pauzu, tak si to asi nedokáže představit."

Máš na mysli emoční stránku?
"Emoční bych ani neřekl. Bylo to prostě takové divné... (pousmál se). Až když jsem trefil první koš, cítil jsem se uvolněnější a jistější."

První koš - trojku - jsi trefil celkem brzy...
"To je pravda (znovu se pousmál). Trojky jsem si zkoušel při rozcvičování, padalo mi to, tak jsem si řekl, že když budu volný, budu střílet. Ell po nás chce rychlé rozhodování, tak jsem to rychle posílal na koš (rozesmál se)."

Tvoje herní pauza byla opravdu dlouhá. Přemýšlel jsi o tom před utkáním?
"Ano. Když jsme sem jeli, hodně jsem přemýšlel nad tím, kolik jsem toho vynechal. Snažil jsem se hlavně o to, aby se mi nic nestalo, hlídal jsem si to koleno, v podvědomí jsem to měl. Jakmile jsem se ale dostal do hry - bránil jsem hráče, musel se rozhodovat -, na koleno už jsem nemyslel a nechával jsem plynout hru. Hlavu si musím nastavit tak, že koleno je v pohodě, že je silnější, než bylo."

Je tvůj zdravotní stav stoprocentní?
"Nějaké pohyby jsou pro koleno po té pauze ještě nové, nový styl zátěže. Rychle se otočit, pohybovat se v nízkém postoji... Byly momenty, kdy jsem cítil mírné píchnutí, ale když jsem se bavil s doktorem a fyzioterapeutkou, říkali, že je to po tak dlouhé pauze normální."

V Handlové jsi odehrál přes 20 minut, zapsal 9 bodů a 3 doskoky. Jak ses cítil na hřišti po po basketbalové stránce?
"Super, úplně super. Připravoval jsem se individuálně s Ellem i Tomášem (Bartoškem), hodně mi pomohli."

Jak celkově hodnotíš utkání v Handlové? Mělo klasické rysy prvního přípravného zápasu?
"Mělo (rozesmál se). Byla tam z naší strany ještě taková neupravenost, ale na druhou stranu bylo pozitivní, že jsme neměli moc ztrát. Doufám, že si všechno brzy sedne. Myslím si, že náš tým má velký útočný potenciál."

Máme za sebou tři tréninkové týdny. Co z tréninkového procesu se nám již dařilo přenést do utkání?
"Řekl bych, že to rychlé rozhodování, o kterém jsem mluvil. Ell nám také vštěpuje agresivní obranu. Některým, obzvlášť mně, ještě bude chvíli trvat, než zvládnu presovat po celém hřišti, ale doufám, že se rychle adaptuju."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti