Upravit stránku
23. 08. 2016

Dárky pro nemocnici


Třetí ročník projektu BasketMalování, který BK JIP Pardubice realizuje ve spolupráci s Nemocnicí Pardubického kraje, byl dnes dopoledne završen.

Výkresy, které malovaly děti hospitalizované na dětském oddělení a oddělení dětské chirurgie v Pardubické nemocnici, byly vydraženy a z výtěžku dražby byly zakoupeny dárky, které dnes přímo v Pardubické nemocnici předali patron projektu Viktor Půlpán a PR manažer klubu René Peška.

„Basketbalovému klubu BK JIP děkujeme nejen za dárky, ale i za spolupráci při této soutěži. Dětem přináší zpestření jejich pobytu a léčby v nemocnici,“ shodně pronesli primáři dětského oddělení a oddělení dětské chirurgie Marian Šenkeřík a Zbyněk Horák.

BasketMalování probíhá již třetím rokem na obou dětských odděleních. Do soutěže se může zapojit každý pacient, který namaluje libovolný obrázek s basketbalovou tématikou. Všichni účastníci získali od basketbalistů vstupenky na jeden z jejich ligových zápasů, autoři tří nejlepších obrázků v každé ze čtyř kategorií si odnesli věcné ceny a čtyři vítězové dostali také repliku dresu Beksy s vlastním jménem. Dvanáct oceněných výkresů bylo vydraženo a z výtěžku byly zakoupeny dárky pro obě oddělení: DVD přehrávač, řada her a hraček pro hospitalizované děti.

„Těší nás, že se dětem soutěž líbí a že nám každoročně přidělávají starosti s tím, které obrázky vybrat jako nejlepší. Vždy se jich sejde spousta povedených. Proto určitě ve spolupráci s Pardubickou nemocnicí chceme v tomto projektu pokračovat,“ uvedl René Peška.

Více o projektu BasketMalování se dočtete v sekci Beksa pomáhá.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti