Upravit stránku
30. 07. 2021

Dantez Walton do Beksy


TISKOVÁ ZPRÁVA - Novým jménem na soupisce BK JIP Pardubice pro nadcházející sezonu 2021/2022 je americký podkošový hráč Dantez Walton.

Třiadvacetiletý rodák z Ohia působil na univerzitě v týmu Northern Kentucky, v jejímž dresu odehrál během čtyř sezon celkem 117 zápasů. Jeho bodové průměry činily postupně 3,9 bodu, 5,3 bodu, 11,1 bodu a v poslední univerzitní sezoně 16,1 bodu (+7,3 doskoku). Svoji premiérovou sezonu v Evropě strávil ve Finsku, kde v ročníku 2020/2021 zapisoval v dresu Joensuunu Kataja průměrně 12,3 bodu + 5 doskoků + 3 asistence (úspěšnost tříbodové střelby 40,6% - 65/160).

Pardubický klub podepsal s Dantezem Waltonem jednoletý kontrakt.

Vyjádření sportovního ředitele Radka Nečase:

"Naši podkošovou sestavu jsme chtěli doplnit o hráče, mezi jehož přednosti patří střelba z dálky, což Dantez Walton rozhodně splňuje. Skutečnost, že je vynikajícím střelcem z delší vzdálenosti, prokázal hned ve své první sezoně v Evropě, kdy hájil barvy Kataji ve finské nejvyšší soutěži. Věříme, že našemu týmu pomůže jak nájezdy pod koš a otevřením většího prostoru při kombinaci pick-and-roll, kdy od něj soupeři nebudou moci odstupovat, tak i kombinací pick-and-pop. Dantez je mladý hráč, který se chce neustále zlepšovat a my jsme velice rádi, že si na cestě pro svůj další rozvoj zvolil právě pardubický klub. Přejeme mu hodně úspěchů v dresu Beksy."

Vyjádření hráče Danteze Waltona:

"Pardubice jsem si vybral na základě komunikace s vedením klubu a s trenérem, líbí se mi jejich plány pro nadcházející období. Věřím, že zde najdu optimální prostředí, v němž budu moci dále rozvíjet svou hru, ale hlavní je pro mě náš společný cíl, a tím je vítězit! Právě vítězství je to, co mě nejvíce láká. Budu pracovat, jak nejlépe budu umět, abych pomáhal našemu týmu k vítězstvím. Moc se těším, až v srpnu přiletím do Česka a spolu s mými novými spoluhráči se v Pardubicích pustíme do práce."

Dantez Walton:

  • narozen: 28. 12. 1997 (Ohio, USA)
  • výška: 198 cm
  • pozice: 4 (power forward)
  • hráčská kariéra: Northern Kentucky University (NCAA), Joensuun Kataja (Finsko), BK JIP Pardubice

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti