Upravit stránku
06. 06. 2024

Další změny v kádru


Hráčský kádr Beksy dozná výrazných změn. Po již oznámeném odchodu tří zahraničních akvizic nebude pokračovat v pardubickém klubu ani pětice českých basketbalistů.

Pardubický dres nadále nebudou oblékat rozehrávači Tomáš Vyoral s Matějem Burdou, křídelníci Josef Potoček s Davidem Pekárkem a podkošový hráč Matyáš Vrábel. Všech pět hráčů opouští Beksu po vypršení stávajících kontraktů.

Josef Potoček spojil s Beksou celou svoji dosavadní hráčskou kariéru, přičemž nedílnou součástí A-týmu byl dlouhých 10 sezon, během nichž v Kooperativa NBL odehrál 321 utkání a zaznamenal 1514 bodů. Tomáš Vyoral odchází po pěti sezonách (173 ligových zápasů a 2627 bodů), Matěj Burda (123 zápasů a 482 bodů) s Davidem Pekárkem (116 zápasů a 1164 bodů) působili v Bekse tři sezony a Matyáš Vrábel dvě sezony (35 zápasů a 44 bodů). "Výraznou stopu zanechal v klubu zejména Josef Potoček. Coby pardubický odchovanec prošel všemi mládežnickými kategoriemi Beksy, včetně projektu Golden Talents. Dlouhou dobu byl i součástí A-týmu a podílel se například na triumfu v Alpe-Adria Cupu či zisku několika bronzových medailí v NBL. Nejen jemu, ale pochopitelně i všem ostatním hráčům, kteří v Bekse působili a nyní odcházejí, děkujeme za jejich výkony v pardubickém dresu a přejeme jen to nejlepší do další basketbalové kariéry," uvedl sportovní ředitel klubu Radek Nečas.

Pepíno, Vyo, Burdis, Peky a Maty - děkujeme za vaše působení v Bekse, ať se vám daří!

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti