17. 11. 2018

Další stovka

Takhle ano! Beksa navázala na své předchozí domácí galapředstavení proti Ostravě i v dnešním duelu s Opavou, kterou deklasovala rozdílem 45 bodů!

10. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice vs. BK Opava 100:55
(18:12, 27:21, 24:19, 31:3)

Diváků: 743
Hráč utkání: Viktor Půlpán

Podruhé v řadě, pokud jde o NBL, pardubičtí hráči zapsali tři desítky asistencí: proti Ostravě jich rozdali 33, s Opavou rovných 30.

Pět hráčů má dvouciferný počet bodů, po většinu zápasu jsme vládli na doskoku (45 - 31) a skvěle jsme šestkovali (21/23).

Především jsme ale dokázali držet vysoké tempo hry, či ještě lépe - neustále jsme ho stupňovali. Výsledek poslední čtvrtiny 31:3, jímž jsme stvrdili náš až nečekaný triumf nad účastníkem Basketball Champions League, hovoří jasnou řečí. "Náš cíl je, že chceme držet vysoké tempo celých 40 minut. Je jedno, kdo je na hřišti: když doskočíme míč, chceme valit dopředu. Opava se snažila zpomalit hru, hrát na málo bodů, ale my jsme hráli rychle dopředu, to bylo hodně důležité," chválil svůj tým spokojený kouč Levell Sanders.

Za stavu 8:2 hosté nastříleli 10 bodů v řadě, ale mírně vpředu zůstali pouze 3 minutky. Na přelomu úvodních dvou čtvrtin jsme nastříleli 12 bodů v řadě a postupně jsme navýšili rozdíl až na 18 bodů (43:25). Klíčem byla zejména větší koncentrace na boj o odražené míče: zatímco v první čtvrtině Opava doskočila pod naším košem neuvěřitelných 9 míčů, ve druhé jediný! "Před zápasem jsem říkal, že jeden z důležitých prvků Opavy je letos jejich útočný doskok, mají jich v průměru 15 na utkání, a v první čtvrtině jsme jim dali 9 útočných doskoků," kroutil hlavou Ell. "To soupeře drželo v zápase."

Jakmile jsme si pohlídali doskok, rázem jsme měli výrazně navrch. "Ve druhé čtvrtině už jsme soupeři dali jen 1 útočný doskok, naopak po vlastních doskocích jsme začali vybíhat do rychlého protiútoku a po zbytek zápasu jsme v tom dělali dobrou práci," řekl dále trenér Beksy.

Během celého druhého poločasu jsme Slezany nepustili na jednociferný rozdíl. V polovině třetí čtvrtiny, po Slavíkově koši, jsme vedli 57:45, a do konce 30. minuty jsme navýšili rozdíl na 17 bodů. V poslední části jsme pak smrští rychlých protiútoků neustále zvyšovali náš náskok: zatímco naši hráči proměnili v této pasáži 10 z třinácti střel z pole a všem 9 trestných hodů (!), Opavští minuli všech svých 12 střeleckých pokusů z pole a na své konto přidali pouhopouhé 3 bodíky z šestek! Po šňůře 21:0 (!!!) jsme odskočili na 90:53, stovku trefil dvakrát za sebou přesně trojkující Josef Potoček. "Šli jsme do zápasu s tím, že budeme běhat, půjčovat si balón, což se nám dařilo. Všechny to bavilo," poznamenal křídelník David Škranc.

Jediný hráč Beksy odehrál více než 30 minut: byl jím Viktor Půlpán, jenž k 9 bodům přidal i výtečných 14 asistencí, což je dosavadní rekord Kooperativa NBL! Top-skórerem zápasu byl Dwayne Benjamin s 20 body (střelba z pole 7/12, trestné hody 4/5). David Škranc o jeden bod vylepšil své sezonní střelecké maximum na 15 bodů (dvojky 4/5, trojky 2/3), pivot Kamil Švrdlík počtvrté v řadě zaznamenal dvouciferný počet bodů (14, z pole 6/10, trestné hody 2/2).

Poražení měli dva třináctibodové střelce v Jakubu Slavíkovi (z pole 6/8) a Miroslavu Kvapilovi (z pole 4/9, trestné hody 4/7).