Upravit stránku
22. 03. 2023

Další porážka


Ani na palubovce BC Geosan Kolín se Bekse bohužel nepodařilo ukončit šňůru porážek. Po vyrovnané první půli si domácí po přestávce vytvořili 14bodové vedení a výhru uhájili až do konce.

9. KOLO NADSTAVBOVÉ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

BC Geosan Kolín vs. BK KVIS Pardubice 79:72
(19:19, 23:18, 25:19, 12:16)

Ani jeden tým momentálně neprožívá v ligové soutěži úspěšné období.

Do dnešního vzájemného duelu Geosan prohrál 9 z posledních deseti zápasů, Beksa neuspěla čtyřikrát za sebou.

A v kolínské hale přišla naše pátá porážka v řadě. Po nesmírně vyrovnaném prvním poločase, v němž ani jeden tým nevedl vyšším než pětibodovým rozdílem, nám Kolín ukázal záda mezi 27. a 32. minutou, kdy utekl ze stavu 54:51 na rozhodných 70:56. "Z obou stran to byl skvělý zápas," předeslal trenér Dino Repeša. "Dnes rozhodla velmi špatná střelba za 3 body," poukázal na tristní obloukovou bilanci 3/20 (úspěšnost 15%, domácí 9/21 - úspěšnost 43%). "Bojovali jsme, měli jsme o 9 doskoků víc než domácí, kluci do toho dali maximum, ale také jsme nedali 9 trestných hodů, což je také moc," řekl dále kouč Beksy.

Průběh utkání

V první čtvrtině se oba dva týmy několikrát vystřídaly ve vedení, ovšem ani jeden nebyl vpředu o více než jeden koš. My jsme v této pasáži hodně těžili ze hry do vnitřního prostoru (zpod koše jsme skórovali 14 bodů), domácí v úvodu držel především Jakub Petráš, autor rychlých 7 bodů.

Do 14. minuty si Geosan hodně pomáhal úspěšnou střelbou z dálky: v té chvíli měl na kontě již 5 přesných tref zpoza oblouku, kdežto my ani jedinou. I tak jsme soupeři neustále dýchali na záda, zejména díky 12bodovému příspěvku Roberta Rikiće, a když v 17. minutě Nick Neal trefil naši premiérovou (a v první půli jedinou) trojku, otočil průběžný stav na 34:36. Kolín však nastřílel na přelomu obou poločasů 8 bodů v řadě a vedl dosud nejvyšším rozdílem (44:37).

Dvě skvostné asistence Davida Pekárka na zpod koše pohodlně skórujícího Roberta Rikiće pomohly k vyrovnání na 46:46, o chvíli později druhý jmenovaný dokonce otáčel na 46:48 - v té chvíli měl na kontě již rovných 20 bodů, k čemuž mu pomohla stoprocentní úspěšnot střelby (z pole 8/8, trestné hody 4/4 - to vše za necelých 12 minut ve hře)!!! Na konci 24. minuty přesně trojkující Michal Mareš vrátil svému týmu vedení a od té chvíle už jsme neustále tahali za kratší konec. V polovině 26. minuty nás Nick Neal košem s faulem přitáhl na rozdíl jediného koše (stav 54:51), leč domácí ovládli přelom posledních dvou čtvrtin šňůrou 16:5 a vypracovali si rozhodující, 14bodový polštář. "Musíme trénovat dál. Určitě už nás nemůže potkat horší střelba, než jakou jsme předvedli dnes. To musí být další motivace do práce v následujících trénincích," dodal Dino Repeša.

Rovněž křídelník David Pekárek zmínil značnou vyrovnanost utkání. "Byl to vyrovnaný zápas, víceméně až do konce. My jsme se dnes bohužel hrozně trápili při střelbě za 3 body. Dali jsme jen 3 trojky, s tím se těžko vyhrává. Pozice jsme si dokázali vytvořit, ale nebyli jsme schopni je proměnit, bohužel. Kolín byl na druhé straně efektivnější. Výborný byl Odomes, měli jsme s ním po celý zápas problémy, hlavně v dolním postavení," poukázal Peky na klíčovou postavu rozhodujících okamžiků zápasu.

Kompletní zápasové statistiky jsou k dispozici na webu NBL.cz.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti