29. 12. 2020

Další porážka

Poslední utkání v kalendářním roce 2020 nám bohužel vůbec nevyšlo. S Olomouckem jsme téměř celý zápas prohrávali a zapsali jsme pátou porážku v řadě.

16. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice vs. BK Olomoucko 76:88
(15:17, 20:23, 25:25, 16:23)

V utkání, do něhož jsme nastoupili bez T. J. Dunanse, Jakuba Merešše a Michala Svojanovského (hostům scházel Radovan Kouřil), jsme vEdli jen 4 minuty, většinu času byli vpředu hosté. Ti získali sebevědomí hned zkraje zápasu (stav 2:11) a podpořeni výtečným výkonem Davida Pekárka si došli pro druho výhru v sezoně. O svém triumfu definitivně rozhodli na startu poslední čtvrtiny, kdy šňůrou 0:8 zvýraznili rozdíl až na 13 bodů. "Bohužel teď nemáme dobré období. Hráči se snaží, ale prostě to není dostačující," smutně konstatoval trenér Ken Scalabroni.

Na úvodní koš jsme čekali až do 5. minuty, kdy za stavu 0:7 vymazal nulu v kolonce bodů Michal Svoboda. O chvíli později jsme ztráceli 2:11, a byť jsme záhy nastříleli 8 bodů v řadě (Švrdlík 5, Vyoral 3), do vedení jsme se v této fázi nedostali, neboť soupeř kontroval zpoza tříbodového oblouku Sychrou a Pekárkem. "Vstup do utkání byl takový, že jsme moc chtěli, ale nemohli jsme se vůbec trefit," poukázal pivot Prokop Slanina na velmi nízkou střeleckou úspěšnost v první desetiminutovce (6/18).

Nadějně to vypadalo zkraje druhé čtvrtiny, kdy jsme po koši s faulem Petra Heřmana a trojce Prokopa Slaniny otočili na 21:19 - pohříchu se jednalo o naše nejvyšší vedení v průběhu celého utkání. Naposledy jsme byli vpředu v 18. minutě (30:29), po třech minutách druhé půle platil nerozhodný stav 45:45, od té chvíle už jsme se neustále dívali Olomoucku na záda.

Úsek od 24. do 26. minuty skončil 0:12 a rozdíl byl poprvé dvouciferný (45:57).

Především díky Tomášovi Vyoralovi, jenž záhy nastřádal během 3,5 minuty plných 10 bodů, jsme se přitáhli na rozdíl jediného koše (60:63), jenže naše naděje na obrat vyhasly na startu poslední čtvrtiny: na Váňových 5 bodů navázal úspěšně trojkující Bezbradica a po šnůře 0:8 jsme 7 minut před koncem byli pozadu již o 13 bodů (60:73). "Nehrajeme konzistentně v jednotlivých zápasech ani v průběhu sezony. Nemám jasné vysvětlení pro to, proč to tak je. Jenom vím, že přestože se hráči velmi snaží, nehrajeme dobře ani v obraně, ani v útoku," doplnil kouč Ken Scalabroni.

Tomáš Vyoral nastřádal i díky čtyřem trojkám 29 bodů, s výtečnými čísly zakončil utkání Michal Svoboda (13 bodů + 9 asistencí + 9 doskoků!!). Na druhé straně zářil David Pekárek, jenž povýšil své sezonní maximum na 30 bodů (trojky 5/8, trestné hody 9/9), velmi důležité body přidal i další křídelník František Váňa, jemuž se sice vůbe nedařilo z dálky (trojky 0/6), ovšem k 17 bodům přidal 10 doskoků.

Kompletní statistiky jsou k dispozici na webu České basketbalové federace.