04. 04. 2018

Další obrat, další vítězství

Cennou výhrou v Děčíně zakončili pardubičtí basketbalisté dlouhodobou část Kooperativa NBL. Play-off 2018 začínáme prvním zápasem ve středu 11. dubna.

10. KOLO NADSTAVBY KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

BK ARMEX Děčín vs. BK JIP Pardubice 65:71
(22:13, 13:17, 15:18, 15:23)

Body: Pomikálek 17, J. Houška 12, P. Houška 19, Feštr 6, Grunt 6, Krakovič 4, Kroutil 4, Šiška 4 (+6 as.), Ježek 3 - Pandula 19, Švrdlík 14, Kent 11, Kohout 9 (+8 d.), Welsch 6, Potoček 5, Spearman 4, Půlpán 3

Hráč utkání: Kamil Švrdlík

V prvním i ve druhém poločase nám Děčín odskočil do dvouciferného vedení, ovšem pokaždé jsme dokázali naši ztrátu vymazat. V polovině třetí čtvrtiny jsme byli pozadu až o 12 bodů, ale v posledních patnácti minutách jsme nastříleli dvojnásobný počet bodů než domácí (18:36) a v závěru jsme zkontrolovali výhru s pořadovým číslem 23. "Základem našeho vítězství byla kvalitní obrana, postupem času jsme zlepšili i práci na obranném doskoku," předeslal trenér Tomáš Bartošek.

Běžela 7. minuta a měli jsme na kontě pouhých 6 bodů. Naše střelecká úspěšnost v první čtvrtině činila jen 26% (z pole 4/15) a v závěru této části, po Feštrově trojce, si ARMEX vzal dvouciferné vedení (22:12). "Vstup do utkání nebyl z naší strany ideální. Dlouho jsme se nemohli dostat do tempa, do obvyklého rytmu. Říkali jsme si o eliminaci našich ztrát, což se nám nedařilo a Děčín z toho těžil jednoduché koše, navíc byl velmi aktivní na útočném doskoku," okomentoval Bartošek úvodní nevydařenou pasáž.

Záhy jsme zagresivnili obranu a domácím jsme ve druhé čtvrtině povolili přidat pouze 13 bodů - a nebýt slabšího obranného doskoku, bylo by jich ještě méně. V 17. minutě trojkující Dušan Pandula - trefil naši jedinou prvopoločasovou úspěšnou trojku - obracel skóre na 26:27, ovšem jen dočasně, závěr poločasu totiž Děčín ovládl poměrem 9:3. "Hrozně důležité ale bylo, že jsme prohrávali jen o 5 bodů, že rozdíl po první půli nebyl vyšší," řekl dále Bartošek.

Zkraje druhého poločasu natáhl svoji šňůru až na 21:8 a odskočil do 12bodového trháku (47:35).

Závěr třetí části naopak vyzněl lépe pro nás (1:13) a v poslední minutě Josef Potoček košem s faulem vyrovnal na 48:48. V 34. už Jackson Kent těžkou dvojkou a poté otevřenou trojkou otáčel skóre a 5 minut před koncem Kamil Švrdlík dopichem a po něm Dušan Pandula nájezdem zvýraznili rozdíl na 8 bodů (57:65) - jednalo se o naše nejvyšší vedení v dosavadním průběhu utkání.

Na koš s faulem Jakuba Houšky odpověděl svojí třetí trojkou Dušan Pandula, o chvíli později jednou přesně šestkoval Ondřej Kohout a 2 minuty před koncem jsme poprvé byli vpředu dvouciferně (59:69). Tomáš Pomikálek v závěru dvěma trojkami snížil, ale blíž než na 5bodový odstup jsme už domácí nepustili.

"Ze začátku třetí čtvrtiny jsme se nemohli prosadit v útoku, ale zlepšili jsme obranu a postupem času přišlo zlepšení i v útoku. Základem ale byla velmi dobrá obrana a boj pod košem, už jsme domácím nedovolili útočné doskoky, museli hrát do plných. Sami jsme hráli naše útočné akce tak jak jsme měli, v závěru jsme pak velmi dobře takticky zvládli koncovku. Za vítězství jsme rádi," doplnil Tomáš Bartošek

"Výhra sice nic neřeší, ale těší nás. Byl to vygradovaný výkon, postupně jsme se zlepšovali," doplnil trenéra pivot Kamil Švrdlík, zvolený Mužem zápasu. "Teď už se soustředíme na ply-off, na příští týden, tam se upíná naše mysl," dodal.

Statistiky na webu České basketbalové federace.