Ve značně okleštěné sestavě, přesto opět jednoznačně. Beksa si v přípravě bez potíží poradila s Klosterneuburgem a nadále zůstává stoprocentně úspěšná.

BK JIP Pardubice vs. Dukes Klosterneuburg 97:48
(25:12, 30:7, 23:20, 19:9)

Body: Potoček 28, Škranc 18, Švrdlík 14, Půlpán 12, Kohout 8, Formánek 7, Wall 6, Roub 4

Počet hráčů, které trápí zdravotní problémy, se bohužel opět rozrostl. Do dnešního duelu nezasáhli nejen Lukáš Kotas, Dušan Pandula a Josef Příhonský, ale ani nemocný Dominez Burnett a nově taktéž Radek Nečas, jenž se zranil na předzápasovém tréninku. Trenér Levell Sanders tak měl k dispozici pouze devět bojeschopných mužů.

Ti však předvedli velice solidní výkon. Klosterneuburg se držel na dostřel jen v úvodních minutách, kdy i krátce vedl (8:10), jenže Beksa, vedena aktivním Kamilem Švrdlíkem (během šesti minut vysázel 10 bodů) záhy kontrovala šňůrou 14:0 a rychle vedla dvouciferným rozdílem. Na přelomu 13. a 14. minuty trefili dvě rychlé trojky David Škranc s Josefem Potočkem a rozdíl ve skóre vzrostl na pětadvacet bodů (39:14), o chvíli později, díky šňůře 10:3, se rozdíl ve skóre poprvé přehloupl přes třicetibodovou hranici (49:17).

Na startu druhého poločasu pardubičtí basketbalisté zaznamenali rychlých osm bodů v řadě, na čemž se přesnými trojkami podíleli David Škranc s Josefem Potočkem, a zápas dospěl k jednoznačnému výsledku.

Střeleckým králem utkání byl křídelník Josef Potoček, jenž trefil 8 z 15 tříbodových pokusů (!) a k 28 bodům přidal ještě 4 asistence. Další mladík David Škranc zaznamenal 18 bodů (trojky 3/7), pivot Kamil Švrdík nastřílel 14 bodů a rozehrávač Viktor Půlpán zapsal double-double za 12 bodů + 10 asistencí. Do zápasu nakonec nezasáhl ani rovněž ne zcela zdravý Lamb Autrey. Poslední přípravné utkání Beksa odehraje v sobotu 17. září, kdy vyzve slovenskou Handlovou (17 hodin, Sportovní hala Dašická).