Upravit stránku
31. 10. 2017

Daiquan Walker končí, Jiří Welsch do Beksy


Hráčské změny v Bekse. Klub se dohodl na ukončení spolupráce s Daiquanem Walkerem, naopak kontrakt do konce této sezony podepsal s Jiřím Welschem!

Daiquan Walker odchází

Daiquan Walker byl v hodně složité pozici. Do Pardubic přišel coby náhrada za Trevina Parkse těsně před začátkem letošní sezony. Ve FIBA Europe Cupu nastoupil ve dvou kvalifikačních kolech ke čtyřem utkáním, v pěti zápasech základní části Kooperativa NBL přispíval průměrně 3,6 bodu + 2,2 asistencemi za 11,6 minuty.

Vyjádření generálního manažera Martina Marka:
"Daiquan Walker, jako náhrada za zraněného Trevina Parkse, nedokázal naplnit roli, kterou jsme od něj vyžadovali. Očekávali jsme od něj daleko větší produkci na obou polovinách hřiště, než byl v našem dresu schopný demonstrovat, a proto jsme se rozhodli ukončit s Daiquanem spolupráci. Daiquanovi přejeme hodně štěstí v jeho další kariéře."

Jiří Welsch se vrací do Beksy!

Velký návrat přesně po 20 letech! Právě v pardubickém dresu začala bohatá a veleúspěšná profesionální kariéra odchovance holického basketbalu: ve své premiérové sezoně v NBL, v ročníku 1996/1997, naskočil tehdy šestnáctiletý talent Jiří Welsch do několika zápasů, v následující sezoně 1997/1998 už byl plnohodnotným členem pardubického A-týmu. Z Pardubic odešel do Sparty Praha, kde odehrál dvě sezony, poté zamířil do zahraničí.

Mezi sezonami 2000/2001 a 2011/2012 úspěšně působil v osmi klubech, zahrál si prestižní Euroligu a především, jako druhý český basketbalista, i zámořskou NBA! V ní odehrál během čtyř sezon 247 zápasů a nastřílel 1519 bodů.

V Bekse bude Jiří Welsch oblékat dres s číslem 44.

Vyjádření generálního manažera Martina Marka:
"Máme radost, že jsme se domluvili na kontraktu do konce této sezony s Jiřím Welschem. Rozhodujícím faktorem bylo, že Jirka má stále velkou chuť a vnitřní motivaci hrát. Sám u jednání zmiňoval, že k nám nechce přijít dohrát svoji kariéru, ale chce hrát o co nejvyšší umístnění a pomoci našemu klubu k co nejúspěšnější sezoně. Jeho osobou k nám přichází univerzální hráč na perimetru s vysokou basketbalovou inteligencí, který, věříme, nám pomůže s organizací hry na obou polovinách hřiště. Kromě momentálního basketbalového přínosu k nám ale přichází i studnice zkušeností a nositel důležitých hodnot, které chceme předávat a komunikovat mladým hráčům v našem klubu, v rámci jejich rozvoje. Jirku vítáme zpět v pardubickém dresu a přejeme mu hodně štěstí v Bekse."

Vyjádření hráče Jiřího Welsche:
"Jsem moc rád, že se vracím do klubu, v němž jsem strávil velkou část své mládežnické kariéry a kde jsem v 16 letech dostal příležitost vykročit do světa mužského profesionálního basketbalu. Hledal jsem novou výzvu a Beksa ji pro mě představuje. Je to jeden z nejambicióznějších klubů u nás, působí v něm řada lidí, kteří mi jsou osobně velice blízcí, a já se těším na spolupráci při naplňování sportovních cílů i cílů, které má Beksa v pardubické komunitě."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti