Upravit stránku
02. 07. 2021

D. Škranc a O. Výcha končí v Bekse


TISKOVÁ ZPRÁVA - Pětadvacetiletý křídelník David Škranc a dvaadvacetiletý podkošový hráč Ondřej Výcha již nebudou působit v BK JIP Pardubice.

Oběma hráčům skončily víceleté kontrakty, přičemž Davidovi Škrancovi nebyl nabídnut nový a Ondřej Výcha se rozhodl dát přednost studiu v zahraničí.

David Škranc poprvé oblékl červenobílý dres Beksy v sezoně 2014/2015 a během šesti sezon (ročník 2017/2018 vynechal kvůli dlouhodobému zranění) odehrál v Kooperativa NBL celkem 211 zápasů, v nichž nastřílel 1261 bodů. Desítky dalších utkání přidal i v evropských pohárech a Českém poháru. Ve své statistiky nejlepší ligové sezoně 2019/2020 zaznamenával průměrně 9,9 bodu, v uplynulém ročníku však další progres nepřišel, což dokumentovala i čísla (průměr 4,9 bodu). Ondřej Výcha si odbyl premiéru v nejvyšší soutěži v sezoně 2018/2019, ve třech odehraných ročnících NBL nastřádal celkem 23 zápasů a v nich 10 bodů.

Vyjádření sportovního ředitele Radka Nečase:

"Věřili jsme, že David Škranc se postupem času vypracuje v jednoho z lídrů našeho týmu. Před třemi lety se dokázal vrátit po dlouhodobém zranění a v sezoně 2019/2020, své nejlepší v Bekse, svými výkony opravdu prokázal, že by jím skutečně mohl být. V uplynulém ročníku však další herní progres bohužel nepřišel a rozhodli jsme se Davidovi nový kontrakt nenabídnout. Za odehrané sezony v pardubickém dresu mu děkujeme a přejeme, aby se mu v další fázi kariéry dařilo.

Co se týče Ondřeje Výchy, jedná se o hráče, kterého vždy zdobilo příkladné nasazení v tréninkovém procesu. Pokud jde o zápasové vytížení, stejně jako mnoha dalším hráčům mu bohužel uškodila více než roční absence utkání v 1. lize mužů, přičemž právě v ní měl primárně získávat potřebné herní zkušenosti. Po skončení uplynulé sezony se Ondra rozhodl, že své další kroky nasměruje především ke studiu v zahraničí. Také jemu děkujeme za jeho působení v Bekse a přejeme mu hodně úspěchů v další životní etapě."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti