Upravit stránku
31. 07. 2018

Čtvrtý nový muž: Donovan Jackson


Čtvrtým novým zahraničním hráčem na soupisce BK JIP Pardubice pro nadcházející sezonu 2018/2019 je 22letý americký shooting guard Donovan Jackson.

V minulých týdnech klub oznámil příchody Richarda Williamse, Dwaynea Benjamina a Evana McGaugheyho. Nyní představuje čtvrtou novou akvizici, Donovana Jacksona.

Rodák z Milwaukee, jenž absolvoval work-outy v NBA týmech Sacramento Kings, Chicago Bulls a Denver Nugets, předváděl ve své poslední univerzitní sezoně parádní výkony. V dresu Iowa State patřil k ústředním skórerům svého týmu, když zapisoval rovných 15 bodů za 34,4 minuty. Jednou z jeho velkých předností je výtečná střelba z dálky: úspěšnost tříbodové střelby přesahující 40% - při vysoké četnosti pokusů (95/237) - je vynikající.

V uplynulé sezoně 2017/2018 zaznamenal ve dvanácti zápasech alespoň 4 trojky, v šesti z nich trefil dokonce 6 a více trojek. Výbornou úspěšnost si držel i při střelbě z čáry trestného hodu (87,5% - 103/121)!

Nyní jej čeká první evropská zkušenost.

"Těším se na to, až se zanedlouho připojím k organizaci BK Pardubice," vzkázal Donovan Jackson z USA, odkud se již brzy vydá do České republiky - příprava Beksy na novou sezonu totiž startuje již v pondělí 6. srpna. "Udělám vše, abych týmu co nejvíce pomohl. Věřím, že společně vyhrajeme co nejvíce utkání, že budeme úspěšní a budeme dělat radost našim fanouškům," doplnil Donovan.

Vyjádření klubu

"Na pozici koncového rozehrávače nedošlo k prodloužení spolupráce s Brandonem Spearmanem, a proto jsme hledali pro nás dostupnou alternativu - hráče, který bude dobrý střelec zvenku, ale současně i kreativní z driblinku. Na Donovana jsme získali skvělé reference mj. z jeho působení na Iowa State a pevně věříme, že bude schopen navázat na své výkony i v Evropě. Vítáme ho mezi námi a přejeme mu hodně štěstí v Bekse."

Martin Marek, generální manažer
Donovan Jackson

Narozen: 9. 2. 1996
Výška: 188 cm
Pozice: 2
Univerzita: Iowa State
Předchozí kluby: Pius XI High School (Milwaukee), Iowa Wesleyan Tigers
Číslo dresu: 0

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti