24. 04. 2018

Čtvrtý bod = postup do semifinále

Výhoda domácího prostředí pomohla, a možná i rozhodla. Beksa ve fantastické 1300hlavé kulise přehrála Ústí o 10 bodů, celou sérii vyhrála 4-3 a je v semifinále.

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF, ZÁPAS 7:

BK JIP Pardubice vs. SLUNETA Ústí n. L. 70:60
(16:10, 13:15, 27:12, 14:23)

Konečný stav série: 4 - 3

Body: Švrdlík 18, Spearman 18, Půlpán 9, Pandula 8, Kohout 6, Kent 5, Welsch 4, Potoček 2 - Robinson 17, Pecka 15, Šotnar 9, Votroubek 7, Šteffel 5, Šmíd 4, Svejcar 3

Hráč utkání: Kamil Švrdlík
Diváků: 1280

V rozhodujícím utkání jsme ani jednou neprohrávali, hned od startu jsme nastavili dobré tempo na obou polovinách hřiště.

Dobře jsme doskakovali, hráli jsme rychle dopředu a hlavně: neustále jsme vedli, SLUNETA nebyla vpředu ani jednou.

O zisku postupového bodu jsme rozhodli ve třetí čtvrtině. Do druhé půle jsme si nesli 5bodový náskok, ovšem osmiminutovou pasáž od 21. do 28. minuty jsme ovládli šňůrou 25:8 a rozdíl ve skóre se přehoupl přes dvacetibodovou hranici. V závěrečné čtvrtině sice přišel propad, pět minut před koncem se hosté přitáhli na 7 bodů, leč s definitivní pojistkou postupu přispěchal přesně trojkující Brandon Spearman. "Chtěl bych poděkovat Ústí za super sérii. Trenér Pištěcký udělal skvělou práci s týmem, k tomu mu gratuluji. Chci dát kredit i našim hráčům, protože hlavně z mentálního hlediska to byla těžká série," podotkl kouč Levell Sanders.

Zapsali jsme úvodních 8 bodů zápasu a ve vedení jsme se drželi po celou dobu zejména díky skvělé defenzivní fázi: ve 14. minutě měli hosté na kontě pouhých 13 bodů! V první půli jsme se museli obejít bez tříbodových zásahů (téměř jsme nestříleli z dálky - 0/4, kdežto Ústí 3/13), ovšem to se ve druhém poločase (naštěstí) změnilo.

Ve třetí čtvrtině jsme proměnili čtyři pokusy zpoza tříbodového oblouku a i díky tomu jsme Slunetě začali unikat. V 24. minutě jsme vedli 38:30, záhy Brandon Spearman, Viktor Půlpán a Jackson Kent úspěšnými střelami z dálky pomohli náš náskok výrazně navýšit - 12 minut před koncem Kamil Švrdlík skóroval na 54:33!

Tentýž hráč 8 minut před koncem upravil průběžný stav na 58:39, o minutu později Brandon Spearman trojkoval na 61:43, ovšem pak Donald Robinson zaznamenal 7 bodů v řadě, a když záhy přesně zamířil ze svého oblíbeného místa na oblouku Stanislav Votroubek, už to bylo jen o 5 bodů - a do konce stále zbývalo více než 5 minut... Dobře pro nás, že Brandon Spearman poslal do obruče svou třetí trojku, kterou nás uklidnil. Zareagovat dokázal i minutu před koncem na Peckovo snížení (65:60), kdy svojí čtvrtou tříbodovou střelou definitivně rozhodl. "Měli jsme v jednotlivých zápasech propady, čehož Ústí využívalo, ale zvládli jsme to a jsme v semifinále, z čehož máme samozřejmě radost," řekl Levell Sanders.