Upravit stránku
08. 04. 2017

Čtvrtfinálový soupeř: Tuři Svitavy


DEKSTONE Tuři Svitavy. To je soupeř pardubických basketbalistů ve čtvrtfinálové sérii play-off Kooperativa NBL, která se nově hraje na 4 vítězné zápasy.

Tuři vstoupili do letošní sezony pod vedením trenéra Stanislava Petra a začátek jim příliš nevyšel: z úvodních deseti zápasů vyhráli jen 2. Vedení klubu v rozehrané sezoně provedlo změnu na trenérské pozici a angažovalo dvojici Lubomír Růžička-Lukáš Pivoda. Po základní části NBL byli svitavští basketbalisté na 9. místě s bilancí 7/15, ovšem v nadstavbě zcela ovládli skupinu A2 a díky vysoce aktivní bilanci výher a porážek 9/1 v ní vystoupali až na nejvyšší pozici.

Změny v hráčském kádru

Kromě výše zmíněné trenérské rošády Tuři sáhli i k částečné obměně v hráčském kádru.

Částečné ve smyslu počtu realizovaných změn, avšak co do významu se jednalo o naprosto zásadní změny. "Svitavy nyní mají úplně jiné klíčové hráče, než v úvodní části sezony," přitaká pardubický kouč Levell Sanders. Od konce prosince jsou pryč rozehrávači Anthony Bannister (průměry 10,7 bodu + 6,6 asistence v 17 zápasech) a Deandre Mays (7,4 bodu v 18 zápasech), jen 8 utkání v úvodu sezony odehrál pivot Ethan Jacobs (3,8 bodu) a pouze o 3 zápasy více stihl křídelník Martin Vaňák (2,1 bodu).

Na uvolněná místa klub přivedl prověřenou kvalitu: ostříleného rozehrávače Romana Marko, jenž se okamžitě po svém příchodu vypracoval v lídra svého nového týmu (jeho svitavské průměry činí 10,8 bodu + 7,4 asistence v 10 zápasech) a neméně zkušeného křídelníka Pavla Slezáka (ve svitavském dresu zaznamenal průměrně 11,5 bodu ve 14 zápasech). Na konci ledna přišel další rozehrávač Bryan Smithson (9,8 bodu + 3,1 asistence v 9 zápasech).

"Svitavy teď mají v týmu více basketbalistů se zkušenostmi z české ligy, hráče, kteří dobře vědí, kdo ze soupeřů jak hraje," řekl dále Levell Sanders. Jakou zásadní změnu v herním projevu našeho čtvrtfinálového soupeře zaznamenal po všech výše uvedených změnách? "Z toho, co jsme viděli, se dá říci, že Svitavy teď hrají o poznání agresivněji," odpověděl pohotově trenér Beksy. "Celkově bych řekl, že Svitavy hrají dobrý basketbal a myslím, že to bude dobrá čtvrtfinálová série."

Statistiky Turů

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti