Upravit stránku
27. 04. 2022

Čtvrtfinále 7: Brno vs. Beksa


Vítěz bere vše! Nejatraktivnější čtvrtfinálová série Kooperativa NBL dospěla za vyrovnaného stavu 3-3 do rozhodujícího sedmého zápasu. Získá Beksa pro Pardubice semifinále?

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF KOOPERATIVA NBL, ZÁPAS 7:

Basket Brno vs. BK Pardubice
čtvrtek 28. 4. v 18 hodin | Brno

Velký den. Pro všechny: pro hráče, pro trenéry, pro fanoušky.

Zápas číslo 7 je zcela výjimečný. "Čeká nás 40 minut, které rozhodnou o sezoně," ví trenér Dino Repeša.

Dosavadních šest střetů v této divácky nesmírně atraktivní sérii jejího vítěze neurčilo, ten sedmý tuto moc má. Nezvratně. Vítěz postoupí do semifinále (v případě Beksy proti Nymburku, v případě Brna proti Opavě), pro poražené sezona vmžiku skončí. "Ještě se nám nechce na dovolenou! Chceme ještě hrát, protože cítíme, že máme na víc, než skončit ve čtvrtfinále," burcoval rozehrávač Petr Šafarčík po úterním vítězném Utkání 6, které jsme ovládli po naprosto dominantním výkonu 93:59.

"V úterý jsme odehráli možná náš nejlepší zápas v sezoně, ale stále je to za 1 bod a stav série je 3-3," zmínil Dino Repeša známý fakt, že v play-off nehraje prakticky žádnou roli, zda zápas skončí o jediný koš či rozdílem několika tříd. Až na jistou psychologickou výhodu. "Z úterního utkání si přenášíme určité momentum, čehož je potřeba využít," míní pivot Dantez Walton. I on však dobře ví, že vše, co bylo, se maže. "Teď je to o jediném utkání. Stav je v podstatě 0-0, protože už je zbytečné se ohlížet zpátky za šesti odehranými zápasy. Kdo vyhraje tento jeden zápas, vyhraje celou sérii a postoupí."

Pardubičtí basketbalisté hodlají udělat maximum pro dokonání obratu série. "V posledním čtvrtfinálovém zápase se musíme semknout stejně, jako jsme se semkli doma k utkání číslo 6. Vzájemně jsme si věřili, hráli jsme spolu na obou polovinách hřiště. To je klíč i k rozhodujícímu zápasu v Brně," dodal Dantez Walton. "Budeme stejně motivovaní, jako jsme byli v úterý. Doufám, že budeme střílet podobně jako v předcházejícím zápase, protože to nám dá sebevědomí. Klíčovým faktorem ale bude naše obrana a náš doskok. Když vyhraješ doskok o 20, což se stalo v úterý, nemůžeš prohrát. Věřím, že na tento výkon navážeme," přeje si trenér Dino Repeša.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti