Upravit stránku
22. 04. 2022

Čtvrtfinále 5: Brno vs. Beksa


Kdo získá v nesmírně atraktivní čtvrtfinálové sérii mezi Brnem a Beksou postupový mečbol? O tom rozhodne sobotní zápas číslo 5, který se odehraje na soupeřově palubovce.

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF KOOPERATIVA NBL, ZÁPAS 5:

Basket Brno vs. BK Pardubice
sobota 23. 4. v 18 hodin | Brno

Oba soupeři dokázali v úvodní části série stoprocentně využít výhody domácího prostředí. Zápasy 1 a 2 ovládlo Brno, duely číslo 3 a 4 pro sebe získala Beksa. "Už před sérií jsem říkal, že ani případný stav 0 - 2 z našeho pohledu po dvou úvodních zápasech by nebyl tragický, protože jsem viděl dost sérií, které začaly podobně a v jejich průběhu se poté hodně věcí změnilo. To se ukázalo, my jsme domácí zápasy zvládli, vyrovnali na 2 - 2 a pokračujeme dál," podotkl trenér Dino Repeša.

Po výhře - minimálně jedné - jsme sahali už v Brně, leč nepovedlo se. "V Brně jsme dvakrát mířili k vítězství, ale nedotáhli jsme to, protože v průběhu zápasu jsme pokaždé měli slabší úsek, kdy jsme neproměnili nějaké střely a soupeř se dostal do vedení. Doma jsme využili super atmosféry, která nám pomohla ke dvěma výhrám," poděkoval rozehrávač Matěj Burda pardubickým fanouškům, kteří ve Sportovní hale Dašická vytvořili parádní kulisu. "Momentum je teď na naší straně. Vyrovnání série pomohlo našemu sebevědomí," zmínil Matěj další důležitou věc.

Úvodní dvě utkání v brněnské hale jsme prohráli o 5 a o 6 bodů. Jaké aspekty budou zásadní, abychom na třetí pokus uspěli? "Klíčové bude ubránit jejich top střelce Mishulu a Bálinta, což se nám ve dvou domácích zápasech v rámci možností povedlo. Dále je potřeba si pohlídat doskok, tak jako v prvních třech zápasech série," odpověděl Matěj Burda.

Pardubický kouč uvítal, že mezi zápasy číslo 4 a 5 jsou dva volné dny.

"Soustředíme se na každý jeden zápas, a především na naši hru. Měli jsme trochu času na přípravu před pátým zápasem. Určitě jsou v naší hře věci, které můžeme zlepšit, v obraně i v útoku, také je prostor připravit něco nového." Je nasnadě, že za nerozhodného stavu v sérii 2 - 2 - ve formátu, kdy se hraje na 4 vítězné zápasy - má páté utkání skutečně značnou důležitost. "Je jasné, že tým, který získá třetí bod, bude mít před šestým utkáním menší mentální výhodu, a to je také náš cíl," doplnil Dino Repeša.

Šestý duel se bude hrát v pardubické Sportovní hale Dašická v úterý 26. dubna, vstupenky můžete zakoupit zde.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti