Upravit stránku
20. 04. 2022

Čtvrtfinále 4: Beksa vs. Brno


Na poctivý výkon z úterního utkání, za nějž byli odměněni první výhrou v sérii, budou chtít pardubičtí basketbalisté navázat i ve středečním Duelu 4. Důležitý střet s Brnem vypukne tradičně v 17:30.

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF KOOPERATIVA NBL, ZÁPAS 4:

BK Pardubice vs. Basket Brno
středa 20. 4. v 17:30 | Sportovní hala Dašická

Prvotní cíl byl splněn, Beksa v prvním dějství domácího dvojzápasu uspěla a srazila Brno o 13 bodů, čímž snížila zápasový stav série na 1 - 2. Teď je před námi díl číslo 2. "Řekl bych, že radost z vítězství jsme si mohli užít pět minut po zápase a pak už jsme začali přemýšlet o dalším utkání. V něm budeme chtít navázat na úterý a urvat i druhý domácí zápas," burcuje kapitán Kamil Švrdlík. Top-skórer úterního duelu Tomáš Vyoral hovoří v podobném duchu. "Dnes musíme hrát úplně stejně jako včera. Pokud chceme postoupit, musíme domácí zápasy zvládnout. Podle mě nás čeká ještě těžší utkání, nicméně si myslím, že máme na to porazit Brno znovu a celou sérii otočit. Bude to ale dlouhá cesta," říká Vyo, jenž do brněnského koše nasypal ve třech čtvrtfinálových zápasech celkem 66 bodů!

Na co budeme chtít v Utkání 4 navázat?

V úterý jsme potřetí v řadě jsme ovládli doskok (46 - 35).

Co bylo ovšem ještě důležitější, byl poměr bodů, dosažených z rychlých protiútoků: 23 - 4!!! A také dostatečně agresivní obrana.

"Tahle výhra nám určitě pomůže. Play-off je vždycky jako na houpačce: jeden tým vyhraje, cítí se nahoře, naopak druhý tým to cítí tak, že musí odpověděť. I proto je play-off tak zajímavé pro diváky," řekl dále Kamil Švrdlík. Podle něj bychom měli využít momentum, které je nyní na naší straně. "My musíme využít toho, že jsme první domácí zápas zvládli, vést se na pozitivní vlně a pokud možno teď doma získat druhý bod. Pak se uvidí, vlastně by se v tom případě začínalo od začátku. Nejdůležitější je ale dnešní zápas, vůbec nepřemýšlíme o tom, co bude nebo nebude dál," uvedl pardubický kapitán.

Zápasy jdou nyní v rychlém sledu, středeční duel bude čtvrtým vzájemným soubojem v šesti dnech.

Kamil Švrdlík je přesvědčený, že Beksa bude připravena! "Nám pomůže výhra, protože po prohře se regeneruje hůř než po výhře. Myslím si, že to musíme zvládnout, vždyť kromě mě jsou všichni kluci v týmu mladí," rozesmál se pětatřicetiletý pivot. "Na podobné tempo jsme trénovaní, vlastně jsme na to trénovali posledních 8 měsíců. Musíme to zvládnout," burcuje před čtvrtým pokračováním série, v němž je ve hře mnoho: Brno si v případě úspěchu vybojuje postupové mečboly, ovšem pokud zvítězí Beksa, srovná sérii na 2 - 2 a všechno bude znovu naprosto otevřené.

Zápas bude mít slavnostní předehru. Před úvodním rozskokem společně poblahopřejeme k významnému životnímu jubileu panu Karlovi Komersovi, jednomu ze zakladatelů klubu a později i jeho hráči a trenérovi, jenž nedávno oslavil 90. narozeniny.

Vstupenky můžete zakoupit přes internet zde.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti