Upravit stránku
18. 04. 2022

Čtvrtfinále 3: Beksa vs. Brno


Jde o hodně! Nechtějí-li se pardubičtí basketbalisté ocitnout v atraktivní čtvrtfinálové sérii s Brnem zády ke zdi, nutně potřebují zápas číslo 3 zvládnout. Přijdete svůj tým v úterním podvečeru podpořit?

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF KOOPERATIVA NBL, ZÁPAS 3:

BK Pardubice vs. Basket Brno
úterý 19. 4. v 17:30 | Sportovní hala Dašická

První zápas o 5, druhý o 6 bodů. Dvě brněnská dramata měla pro Beksu pokaždé hořký konec.

Hodně mrzel zejména skvěle rozehraný zápas číslo 2, v němž jsme (v polovině druhé čtvrtiny) měli k dobru až 16 bodů! "Klíčový byl konec prvního poločasu. Kdybychom si udrželi dvouciferný náskok až do přestávky, tak věřím tomu, že bychom pak vedení uhájili. Nicméně Brno nás dotáhlo a ve druhém poločase šlo přes nás," ohlédl se rozehrávač Tomáš Vyoral za sobotním duelem. Důvod, proč Beksa na brněnské palubovce dvakrát těsně prohrála, je nasnadě. "Dostáváme hrozně bodů. Nemůžeme vyhrát zápas play-of, když dostaneme 100 bodů, to nejde," vidí Vyo značné rezervy ve hře na obranné polovině hřiště.

Od čeho se můžeme odrazit?

Třeba od dominance v boji o odražené míče (celkový poměr doskoků v úvodních dvou zápasech byl pro nás příznivý 91 - 73, v útoku jsme doskočili celkem 38 míčů!). Naopak bychom potřebovali výraznější bodové příspěvky od hráčů z lavičky, neboť v tomto směru má zatím zcela jednoznačně navrch Brno: jeho střídající hráči zaznamenali dohromady již 102 bodů, kdežto naši pouhých 38!

Všichni pochopitelně velmi dobře vědí, že abychom mohli reálně pomýšlet na navrácení série zpět do Brna, je třeba zvládnout minimálně jeden domácí zápas. "Musíme jít od zápasu k zápasu," použil rozehrávač Tomáš Vyoral tradiční, leč za daného stavu naprosto logickou formulku.

"Nemůžeme přemýšlet tak, že teďka máme dva zápasy. Ne! Nejdřív máme první, pak teprve přijde druhý. Brnu musíme jasně ukázat, že my jsme tady doma a musíme vyhrát, i kdybychom je měli “seřezat”. Třeba to nebude okulahodící zápas pro fanoušky, ale my chceme ukázat, že doma nás jen tak někdo neporazí. První zápas potřebujeme za každou cenu zvládnout, pak se teprve budeme dívat dál," naznačil Vyo, že on i celý tým se maximálně soustředí výhradně na nejbližší, tedy úterní zápas.

Vstupenky můžete zakoupit zde.

Doprovodný program

Přestávky mezi čtvrtinami a time-outy vyplní cheerleaders PM Stars Pardubice. V Pardubicích působí už téměř 20 let a věnují se především sportovnímu cheerleadingu, pomponovým choreografiím a mažoretkovému sportu. V minulosti děvčata několikrát reprezentovala Českou republiku na mistrovství Evropy, a to právě v tanečních choreografiích. V současné chvíli jsou hrdí na svá seniorská děvčata, která byla nominována do reprezentačního týmu. Některá z nich uvidíte vystupovat přímo na palubovce. 

O přestávce mezi poločasy vystoupí členové Aerobic centra Pardubice, které již téměř 25 let připravuje s juniorkami soutěžní vystoupení v kategorii komerčního aerobiku a pódiových skladeb. Účastní se místních i celorepublikových soutěží a daří se jim obsazovat medailové pozice. Název dnešního vystoupení zní Happy Halloween.

"Doma budeme chtít tvrdit muziku," říká asistent trenéra Adam Konvalinka

Při pohledu na konečné výsledky je jasné, kde nás tlačí bota: 89 a 98 inkasovaných bodů je na play-off zápasy přespříliš, obzvlášť na soupeřově palubovce, souhlasíte?
"Dostáváme hodně bodů. Myslím si, že je to způsobené i velkou agresivitou z obou stran, oba týma střílejí spoustu šestek. Náš největší problém je ale návrat do obrany po neúspěšné střele nebo po ztrátě míče, kdy Brno strašně jednoduše skóruje z rychlých protiútoků a nás pak stojí hrozně moc sil, abychom se vrátili zpátky do vyrovnaného stavu."

Do obou zápasů jsme přitom vstoupili dobře, vedli jsme. Máme celkově lepší čísla na doskoku, ale zatím nám to nestačí. Kde je tedy potřeba přidat?
"Nevím, jak úplně přidat. Myslím si, že dvakrát se od nás trošku odklonilo štěstí, protože Brno přesně v rozhodujících momentech dokázalo trefit otevřené střely, které přišly i od hráčů, kteří nejsou vyloženými střelci. Soupeř si tím pomohl bodově odskočit a následně si udržel náskok až do konce utkání. Doufám, že tohle se teď otočí, i proto, že my budeme hrát doma a budeme mít šestého hráče na hřišti v podobě našich skvělých fanoušků, kteří vytvoří výbornou atmosféru."

Je za nepříznivého stavu 0 - 2 na zápasy naprosto zásadní udržet si pozitivní mysl, tedy mít správné mentální nastavení?
"Prohráváme 0 - 2, ale je to extrémně odlišná situace od předcházející sezony, kdy se hrálo jen na 3 vítězné zápasy. Teď je to na 4 vítězství. My nyní hrajeme dvakrát doma a dvakrát budeme chtít tvrdit muziku. Chceme Brno přetlačit a natáhnout sérii na co nejdéle to půjde."

Co považujete za klíč k tomu, abychom se dokázali vrátit do série a vrátili ji zpět do Brna?
"Já si myslím, že nejsme mimo sérii, pořád je to jen 0 - 2. Pevně věřím v to, že doma budeme hrát úplně odlišným stylem, že navážeme na to, co jsme předváděli v prvním poločase druhého zápasu. Doufám také, že se k nám na domácí palubovce přikloní trošku štěstí a ty rozhodující střely, které nás zlomily v obou zápasech v Brně, budou na naší straně a série bude ještě dlouhá."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti