Upravit stránku
13. 09. 2023

Čtvrtá porážka


Své poslední přípravné utkání na soupeřově palubovce Beksa nezvládla. Ve Vídni jsme nabrali rozhodující ztrátu v úvodu poslední čtvrtiny a nakonec jsme prohráli o 17 bodů.

PŘÍPRAVNÝ ZÁPAS:

BC GGMT Vídeň vs. BK KVIS Pardubice 98:81
(19:19, 24:22, 26:24, 29:16)

Dobrá zpráva? Své první minuty v přípravném období odehrál uzdravený podkošový hráč Jan Štěrba, do hry už se vrátili i Adam Lukeš a Jure Skifić, tudíž trenérům již scházel pouze dlouhodobě zraněný křídelník Martin Kheil.

V úvodní čtvrtině jsme si pomohli třemi proměněnými trojkami (Bryce Alford 2, Petr Šafarčík 1), domácí se prosazovali zejména přes mohutného pivota Radose (rychlých 8 bodů). Na startu druhé části hry jsme nakupili do krátkého časového úseku 4 míčové ztráty, čehož Vídeň využila k obratu a průběžnému vedení 27:20. Záhy přišel na palubovku Jan Štěrba a hned první střelu zpoza tříbodového oblouku trefil, zpět do těsného kontaktu nám poté pomohl i David Pekárek rychlými 7 body.

Dvěma trojkami v poslední minutě prvního poločasu (z rukou Tomáše Vyorala a Matěje Burdy) jsme si na chvíli vzali zpět mírný náskok, leč rakouský tým lépe zvládl přelom obou poločasů a dlouho se držel o 4 až 7 bodů vpředu. Až v závěru třetí čtvrtiny, po koši Tomáše Vyorala (Vyo skóroval ve 3. části 12 bodů!), jsme otočili na 58:60, jenže záhy, na přelomu závěrečných dvou čtvrtin, Vídeň trefila 5 trojek (!) a v 33. minutě poprvé odskočila do dvouciferného trháku (77:67). V závěrečné pětiminutovce už jsme se nedostali do bližšího než 7bodového kontaktu. Naopak, když v 37. minutě Stuckey a po něm Siriščevič prohnali obroučkou další dvě tříbodové střely a navýšili rozdíl na 89:74, bylo o vítězi definitivně rozhodnuto.

"Řekl bych, že jsme se bohužel vrátili k výkonu, jaké jsme předváděli před zápasem v Zelené Hoře," předeslal pivot Kamil Švrdlík. "Z naší strany to určitě nebylo optimální. Hlavně v obraně, nezvládali jsme základní rotace a nechávali jsme domácím hodně otevřených střel, které využívali a dostali se na koně." Vídeňský klub nezajistil realizaci technického zápisu, leč hrubým odhadem lze říci, že nám nasypal minimálně 15 trojek. "Soupeři se dařilo. Neustále nás trestal z otevřených pozic a my jsme nebyli schopni na to zareagovat," poukázal pardubický kapitán na skutečnost, že ve druhé, třetí a čtvrté čtvrtině jsme dohromady inkasovali 79 bodů!

Až na první přípravný duel s Kolínem (61:66) to zatím na obranné polovině hřiště není ono, vždyť ve čtyřech následujících zápasech (ve Wroclawi, s Nymburkem, v Zelené Hoře a ve Vídni) se vyšplhal průměr inkasovaných bodů až na hrozivé číslo 99,3! Lze najít nějaký společný jmenovatel? "Teď ve Vídni jsme hodně přebírali a v tom případě musí dobře fungovat rotace, což se bohužel nedělo. Myslím, že podobné to bylo i ve Wroclawi, kde se stávalo něco podobného. Tohle je asi ten společný jmenovatel: nevyjde nám nějaký úvodní plán, potom se na to snažíme zareagovat, což se nám bohužel nedaří. Víme, že dostáváme strašně moc bodů a nutně to potřebujeme zlepšit, protože s tímhle se nejenom v kvalifikaci FIBA Europe Cupu, ale i v Kooperativa NBL bude jen těžko vyhrávat, zvlášť na hřištích soupeřů," dodal Kamil Švrdlík.

Poslední přípravný duel Beksa odehraje v pondělí 20. září, kdy ve Sportovní hale Dašická vyzveme Ústí n. L. (17:30).

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti