10. 05. 2017

Čtvrtá porážka sebrala finálový sen

Finálový sen pardubických basketbalistů i fanoušků se rozplynul po čtvrté semifinálové porážce, kterou Beksa utrpěla v dnešním utkání číslo 5.

SEMIFINÁLE PLAY-OFF, ZÁPAS 5:

BK JIP Pardubice vs. BK ARMEX Děčín 61:69
(14:20, 16:12, 14:15, 17:22)

Konečný stav série: 1 - 4

Body: Pandula 11, Švrdík 10, Burnett 10, Autrey 10, Wall 7, Nečas 5, Půlpán 4, Škranc 2, Kohout 2 - Vyoral 18, Ježek 12, Pomikálek 9, P. Houška 7, J. Houška 6, Šiška 5, Landa 5, Krakovič 5, Palyza 2

Hráč utkání: Šimon Ježek
Diváků: 1311

Ve hře o vítězství jsme byli až do poslední minuty, na jejímž začátku Jobi Wall dvakrát úspěšně šestkoval na 59:61.

Hostující Ondřej Šiška však o chvíli později trefil trojku - dvanáctou Děčína! - a dal svému týmu do rukou trumfy pro koncovku.

Celé utkání se však hrálo podle děčínských not. Na velmi nízké skóre (ani v jedné čtvrtině jsme nezaznamenali více než 17 bodů), velice bojovně, až urputně. "Byla to velice fyzická série," přikývl kouč Levell Sanders. Severočechy jsme i dnes lehce předčili na útočném doskoku (17 - 15), ale obrovský rozdíl byl v úspěšnosti střelby z dálky: zatímco pardubičtí basketbalisté proměnili pouhé 2 z osmnácti tříbodových pokusů (11,1%), vítězové plných 12 z třiceti (40%)!

Začali jsme dobře a podobně jako v Duelu 4 jsme rychle vedli 6:0. Jenže ani tentokrát jsme nedokázali výrazněji odskočit - v celém zápase jsme vedli necelých 9 minut a nejvíce právě o 6 bodů (Děčín maximálně o 8). Pasáž od 7. do 11. minuty skončila 2:12 (stav 16:23), taženi Lambem Autreym jsme kontrovali šňůrou 13:3, ale Děčín uzavřel první půli trojkami Jakuba Houšky a Šimona Ježka.

Pro zajímavost: v první čtvrtině byl poměr útočných doskoků 1-9, ve druhé naopak 8-0!!

Hned na startu druhého poločasu přesně trojkovali znovu Šimon Ježek a Tomáš Vyoral (32:38) a hosté se neustále drželi mírně vpředu. Chvilkové vzepjetí přišlo po koších Kamila Švrdlíka a Domineze Burnetta (48:47), ovšem pokaždé, když jsme se nadechovali, nás Děčínští znovu "přidusili" trojkou - jako v tomto momentě z ruky Jakuba Houšky, posléze trefil velešťastnou trojku z velké dálky Tomáš Vyoral.

Čtyři minuty před koncem skóroval teprve druhou pardubickou trojku v zápase Viktor Půlpán a o chvíli později Lamb Autrey proměněným nájezdem srovnal na 55:55. Po tříbodovém příspěvku Roberta Landy (šestka a dvoubodový koš) a snížení Dušana Panduly se počtvrté v utkání trefil z perimetrtu výtečný Tomáš Vyoral, odtáhl svůj tým do čtyřbodového vedení (57:61) a zbývající pardubické pokusy o dramatizaci koncovky už byly bohužel neúspěšné...

Poměr bodů dosažených zpod koše vyzněl drtivě pro nás (26 - 10). Trefili jsme dvakrát více dvojek (20/42 - 10/35), ale zpoza tříbodového oblouku nás Děčín jasně předčil. Už v Utkání 4 jsme proměnili jen 2 z dvaadvaceti pokusů a v pátém duelu jsme na tuto tristní bilanci bohužel navázali: 2/18 ku 12/30!

Čtyři hráči v bílo-červených dresech zapsali 10 až 11 bodů, top-skórerem byl Dušan Pandula s 11 body (+7 doskoků, střelba z pole 4/11, trestné hody 3/3). ARMEX měl svého tradičního ofenzivního vůdce v Tomášovi Vyoralovi (18 bodů, trojky 4/7, trestné hody 4/4), výrazně ho podpořil Šimon Ježek, jenž si vylepšil své sezonní maximum na 12 bodů (dvojky 3/4, trojky 2/6).

"Gratuluji trenérovi Budínskému a týmu Děčína k výkonům, které předvedli v celé sérii," hodnotil semifinále pardubický kouč Levell Sanders. "Byla to velice fyzická série, a i když to skončilo 4 - 1 na zápasy, tak to bylo mnohem těžší, než jaký je konečný stav. Určitě to byly dobré zápasy na sledování."

Více ohlasů si můžete přečíst na webu: Nechali jsme na hřišti vše