20. 10. 2018

Čtvrtá ligová výhra v řadě

Navzdory ztrátě osmnáctibodového vedení zůstává Beksa v Kooperativa NBL stále stoprocentní. Závěr utkání s Olomouckem zvládla a zapsala čtvrtou ligovou výhru v řadě.

5. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice vs. BK Olomoucko 82:70
(20:15, 20:14, 18:25, 24:16)

Start jsme měli famózní. Prvních 5 bodů sice skórovali Hanáci, ale pak jsme řádně šlápli do pedálů. Běžela 18. minuta prvního poločasu a v té chvíli jsme Olomoucko drželi na pouhopouhých 18 nastřílených bodech (!), přitom sami jsme jich měli na kontě přesně dvojnásobek - i díky šňůře 13:0, kterou jsme stihli v rozmezí necelých čtyř minut na přelomu první a druhé čtvrtiny! V úvodu zápasu se nám dařila hra do vnitřního prostoru, za příznivý vývoj jsme do značné míry vděčili i příkladné aktivitě v boji o odražené míče, vždyť pod soupeřovým košem jsme za 13 minut uzmuli neuvěřitelných 9 míčů!!!

Z pohodově se vyvíjejícího utkání se však stalo drama.

Ve třetí čtvrtině stačilo Olomoucku jen 8 minut, aby srovnalo skóre: pasáž od 21. do 28. minuty ovládlo poměrem 9:21 a vyrovnalo na 52:52, o chvíli později i na 54:54. "Ve třetí čtvrtině jsme trošku ztratili koncentraci," všiml si kouč Levell Sanders. "Poté jsme ale zabojovali a dostali utkání znovu pod kontrolu," pochválil svůj tým.

Když 7 minut před koncem úspěšně trojkující Javonte Douglas přitáhl svůj tým na rozdíl jediného koše (64:61), vypadalo to na napínavou koncovku. V té chvíli však vystoupil z davu Muž utkání, rozehrávač Richard Williams, jenž 7 body potáhl naši - nakonec klíčovou - šňůru 12:0. Díky ní jsme si vzali zpět dvouciferné vedení, které dvě minuty před koncem narostlo až na 76:61.

"Největší rozdíl mezi prvním a druhým poločasem byl v tom, že jsme měli více ztrát míče, tím pádem mělo Olomoucko více příležitostí dávat body, čímž zdramatizovalo utkání," podotkl Richard Williams. Pozápasové ohlasy si můžete přehrát v BeksaTV.

Statistiky

Zápas měl tři dvacetibodové střelce: dva na straně Beksy a jednoho v dresu Olomoucka.

Richard Williams proměnil 10 z šestnácti střel z pole (dvojky 7/9, trojky 3/7) a oba dva trestné hody, a 25 nastřílenými body (všechny stihl od druhé do čtvrté čtvrtiny) navázal na svůj skvělý výkon ze svitavského derby. Dwayne Benjamin rovněž střílel velmi efektivně (dvojky 4/6, trojky 3/7, trestné hody 3/3) a ve třetím ze čtyř utkání v NBL pokořil dvacetibodovou hranici! Olomoucko táhl produktivní Javonte Douglas, jenž zapsal double-double za 22 bodů + 13 doskoků.