Upravit stránku
26. 10. 2017

Čti s Beksou


BK JIP Pardubice představuje zbrusu nový projekt nazvaný Čti s Beksou, který realizuje ve spolupráci s Krajskou knihovnou v Pardubicích.

Projekty pro děti z mateřských a základních škol patří mezi stěžejní pilíře BK JIP Pardubice. "Jsou součástí dlouhodobé vize naší společnosti," předeslal generální manažer Martin Marek. Beksa se přitom nesoustředí "jen" na sportovní projekty. "Stále více chceme cílit i na projekty, které mohou přispívat k osobnostnímu rozvoji dětí z našeho města i celého kraje."

I proto se v létě narodila nová spolupráce s Krajskou knihovnou v Pardubicích. Beksa již spolupracovala s knihovnou na akci Noc s Andersenem a oba subjekty chystají další společné aktivity, nicméně vlajkovou lodí této spolupráce je právě projekt Čti s Beksou, který je určen žákům 2. a 3. tříd. "Moc rádi aktivně podpoříme hodnotu četby knih u dětí," řekl dále Martin Marek.

Koncept projektu Čti s Beksou

Každá přihlášená třída si z bohatého seznamu knih, sestaveného zástupci knihovny, vybere jednu knihu. Na úvodním setkání v klubovně dětského oddělení, které se uskuteční pro každou třídu zvlášť, nejprve proběhne vyprávění o četbě, o oblíbených knihách dětí, za účasti zástupců knihovny i BK Pardubice - včetně patronů projektu z řad hráčů Beksy.

"Patrony tohoto projektu jsou ti nejvyšší z našich řad: podkošoví hráči Radek Nečas, Kamil Švrdlík a Ondřej Kohout," podotkl René Peška, PR manažer pardubického klubu.

Po úvodní besedě patroni projektu rozečtou dětem vybranou knihu, kterou si následně děti odnesou s sebou do své ZŠ. V průběhu následujícího měsíce ji společně ve třídě přečtou a své zážitky a dojmy zpracují na společném plakátě. Poté každou třídu přímo v základní škole navštíví zástupci knihovny i BK Pardubice, kteří mj. všem dětem předají dárky. "Jedním z cílů projektu je ukázat dětem paralelu mezi čtením a sportovním výkonem – obě aktivity vyžadují píli a pravidelnost, chceme-li v nich být dobří," konstatovala Jitka Kyclová z Krajské knihovny v Pardubicích.

Projekty pro děti

Beksa již čtvrtým rokem realizuje projekt Sportovní hry s basketbalem, určený dětem z pardubických mateřských škol (kroužky zaměřené na všeobecný sportovní rozvoj probíhají pravidelně jednou týdně na dvou místech: každé úterý v tělocvičně ZŠ Studánka a každý čtvrtek v hale Dukla). Tetím rokem pak v hale Dukla organizuje úspěšnou Ligu škol - seriál basketbalových turnajů pro žáky a žákyně 1. až 5. tříd pardubických základních škol (ve 3 kategoriích: 1.+2. třídy, 3. třídy a 4.+5. třídy).

"Vize naší společnosti je, aby celé město bylo hrdé na naši činnost, aby BK Pardubice byl stabilní a důvěryhodný partner pro celou pardubickou komunitu."

Martin Marek, generální manažer

"Máme upřímnou radost, že i nový projekt Čti s Beksou oslovil mnoho třídních učitelů z 2. a 3. tříd, vždyť v premiérovém ročníku se do tohoto projektu přihlásilo celkem 13 tříd z pardubických základních škol," upřesnil René Peška a dodal: "Celkem je do výše zmíněných tří projektů v letošním školním roce zapojeno kolem 550 dětí z pardubických základních škol! Navíc se organizačně podílíme na dalších mládežnických projektech, například organizací turnajů Jr. NBA, Sportovní ligy škol O pohár ministryně školství aj."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti