Upravit stránku
09. 01. 2024

ČP: Královští sokoli vs. Beksa


Prestižním derby s Královskými sokoly vstoupí pardubičtí basketbalisté do letošního ročníku Českého poháru. Vítěz tohoto osmifinále si zajistí postup mezi elitní pohárovou osmičku.

4. KOLO ČESKÉHO POHÁRU:

Královští sokoli vs. BK KVIS Pardubice
středa 10. 1. v 18:30 | Sportovní hala Třebeš

Zatímco pro Beksu půjde o první pohárové střetnutí, královéhradecký tým už absolvoval v této soutěži dva duely.

Ve 2. kole uspěl na palubovce pardubické Tesly 85:75, následně ve 3. kole i v sousední Vysoké nad Labem 84:70.

"My samozřejmě chceme v Českém poháru uspět, což v této chvíli znamená vyhrát v Hradci Králové. To je první krok," předeslal křídelník Josef Potoček. "Myslím, že trenéři dají prostor všem hráčům, kteří budou k dispozici, ale rozhodně nesmíme vůbec nic podcenit, protože Hradec má velmi dobrý tým," nabádá Pepíno k ostražitosti. "Navíc budeme hrát na jeho palubovce, takže očekáváme těžké utkání. V žádném případě vůbec nic nepodceníme," zdůraznil.

Královští sokoli mají nesmírně zkušený tým, v jehož středu figuruje mnoho hráčů s bohatými zkušenostmi z Kooperativa NBL, v čele s rozehrávači Pedou Stamenkovičem a Markem Welschem, či podkošovými veterány Jiřím Jelínkem a Petrem Sedmákem. "Navíc v týmu je plno kluků, kteří dříve hráli v Pardubicích, ti se rozhodně budou chtít ukázat. Tenhle tým určitě má svoji kvalitu, ale jsem přesvědčený, že když budeme plnit to, co si řekneme, mělo by se to projevit i na výsledku," řekl dále Josef Potoček.

Zcela jednoznačným cílem Beksy je postup do čtvrtfinále. "Každý z nás bude namotivovaný, už proto, že je to derby," dodal Pepíno.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti