Upravit stránku
10. 02. 2023

ČP: Kolín vs. Beksa


Druhé pohárové čtvrtfinále během čtyř dnů mají před sebou pardubičtí basketbalisté. Po neúspěšném snažení o průnik do FINAL-4 Alpe Adria Cupu je nyní čeká čtvrtfinále Českého poháru v Kolíně. 

ČTVRTFINÁLE ČESKÉHO POHÁRU:

BC Geosan Kolín vs. BK KVIS Pardubice
sobota 11. 2. v 17:45 | SOU Spojů, Kolín

Ve středu večer jsme museli vstřebat těžký direkt v podobě těsného vyřazení z Alpe Adria Cupu (po domácím 14bodovém triumfu jsme ve Spišské Nové Vsi prohráli o 17 bodů), k tomu je třeba přičíst více než sedmihodinovou cestu zpět a návrat do Pardubic až ve čtvrtečních časně ranních hodinách.

"Teď uvidíme, jakou máme mentální sílu," podotkl trenér Dino Repeša.

Je nasnadě, co má na mysli. "Máme za sebou dvě porážky. V lize jsme prohráli o jeden koš s Ústím n. L., poté jsme vypadli z Alpe Adria Cupu. Uvidí se, jak dokážeme zareagovat a jestli dokážeme změnit tento psychologický moment," řekl dále kouč Beksy.

"Ukáže se, zda máme mentální sílu, nebo ne," zopakoval podle něj naprosto stěžejní aspekt. "Realizační tým každopádně dělá a bude dělat maximum, aby se to změnilo, ale až v sobotu na hřišti uvidíme, jak vše zvládneme. Ve Spišské Nové Vsi jsme bohužel v těžkých situacích nereagovali dobře, nicméně všichni doufáme, že v Kolíně to bude o dost lepší," přeje si před nadcházejícím důležitým zápasem, který rozhodne o postupujícím mezi nejlepší kvarteto Českého poháru. "Můžeme hrát bez jakéhokoliv tlaku, vždyť v případě porážky nejde o smrt a v případě vítězství nebudeme mistry Evropy," dodal Dino Repeša.

V základní části Kooperativa NBL se v obou vzájemných duelech radoval z výhry domácí tým.

Nejprve jsme v Pardubicích triumfovali 84:71, na začátku ledna pak Geosan uspěl ve své hale 93:89.

"FINAL-4 Českého poháru je pro nás samo o sobě velkou motivací, navíc umocněné středečním neúspěchem v Alpe Adria Cupu na Slovensku," zdůraznil pivot Kamil Švrdlík, že on a jeho spoluhráči velmi touží proniknout alespoň do domácího pohárového vyvrcholení, jímž bude Louda auto FINAL-4. "Další motivací je vrátit Kolínu porážku z nedávného ligového zápasu, který nám utekl až v posledních sekundách, a to po dosti sporném momentu," doplnil kapitán Beksy.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti